HEAD rebelové světového poháru jsou zpátky!
October 20th, 2011

Výhry HEAD týmu ve světovém poháru alpského lyžování pro sezónu 2010 – 2011 byly impozantní: jeden křišťálový globus, glóby z šesti disciplín a největší počet medailí – pět zlatých, dvě stříbrné a tři bronzové. Značka HEAD tak byla nejúspěšnější značkou světového poháru. Po tomto úspěchu HEAD jezdci opět zvedli laťku.

Loňská bitva Marie Hoefl-Riesch a Lindsey Vonn byla jedna z nejnapínavějších za posledních pár let světového poháru. Marie nakonec vyhrála globus pro celkovou vítězku a Lindsey vyhrála sjezd, Super G a glóby v superkombinaci.

Mezi muži Didier Cuche vyhrál glóby ze sjezdu a Super G, zatímco Ted Ligety vyhrál obří slalom a zvítězil v prvních třech závodech obřího slalomu sezóny, což byla cesta ke globu, Aksel Lund Svindal byl druhý v disciplíně a Kjetil Jansrud čtvrtý. Cuche byl v celkovém bodování druhý.

HEAD jezdci excelovali v závodě v Garmisch-Partenkirchenu: Lizz Goergl vyhrála první dva rychlostní závody, Lindsey Vonn byla ve sjezdu stříbrná a Maria Hoefl-Riesch bronzová, získala také bronz i v Super G. Anna Fenninger byla v superkombinaci zlatá, Anja Paerson bronzová. Ted Ligety v obřím slalomu získal zlato a Aksel Lund Svindal zlato ze superkombinace, HEAD tak byl ve světovém poháru pro sezónu 2011 jednoznačně číslo 1.

A nyní máme před sebou sezónu 2012.

HEAD rebelové hledali po celém světě ty nejlepší sněhové podmínky pro trénink: rychlostní jezdci trénovali v Jižní Americe, techničtí lyžaři v Severní Americe, Novém Zélandě a Evropě. Dalším členem týmu se stal čtyřnásobný vítěz světového poháru Daniel Albrecht. Minulost je za námi, nyní bude novým měřítkem budoucnost.

Pro čerstvě provdanou Marii Hoefl-Riesch to bude sezóna mnoha očekávání: „Stále mám motivaci a budu se snažit jak nejlépe umím, ale již necítím tlak.“ Do nové sezóny vstupuje s novými lyžemi: „HEAD do nich vložil nové poznatky a inovace. Tyto lyže jsou stabilnější a dávají mi sílu a rychlost.“

Lindsey Vonn s novými lyžemi na Super G, která pro mnoho sezón byla štvanou zvěří, se pro nastávající sezónu změní v lovce. „I pro tuto sezónu budu pokračovat v již započatém programu a nechystáme vybočení. Celé to je o tom, že pokud chcete vyhrávat medaile, musíte vyhrávat jednotlivé závody, takže na to se budu soustředit.“

Lizz Goergl a Anna Fenninger se soustředily na lyžařskou obuv, která jim bude dobře sedět a bude dobře reagovat. Díky velkému počtu lyžařů trénujících na Novém Zélandu, měla možnost nastavení lyžařské obuvi prodiskutovat s Aksel Lund Svindalem: „Dostala jsem pár dobrých rad.“ Diskusí se také účastnili Anja Paerson a Didier Cuche.

HEAD jezdce činí úspěšnými i jejich individuální programy: Anja Paerson přes léto netrénovala a snažila se co nejvíce zotavit ze svých zranění. „Na jaře jsem opravdu tvrdě pracovala a tak může moje vybavení přes léto relaxovat.“

Šárka Záhrobská ví jaké to je být světovou šampionkou, v roce 2007 vyhrála slalom. Konec sezóny strávila testováním nového vybavení a je na novou sezónu natěšená. Stejně jako i ostatní členové týmu je motivovaná loňským úspěchem.
Přesuneme se k mužským závodníkům.

Bude obhajovat tři malé glóby: „Vítěz glóbu pro celkového vítěze je pro nejlepšího lyžaře světa dané sezóny,“ vysvětluje Aksel Lund Svindal. Pro další vítěze glóbů Didier Cuche a Teda Ligetyho byla příprava na další sezónu precizní a důsledná.
Každý závodník si přípravu šije na míru: Bode Miller a Werner Heel těží z času stráveného doma odpočinkem, aby pak vyrazili na Nový Zéland a Jižní Ameriku, Daniel Albrecht a Didier Cuche se připravují v Evropě a následně v Jižní Americe.

Někteří závodníci diskutují nastavení vybavení se servisními techniky, jiné můžete často vidět diskutovat spolu, tak jako například Aksel Lund Svindal, Kjetil Jansrud, Ted Ligety, Bode Miller a Warner Nickerson. Jansrud nám řekl, že „čas strávený při diskuzích ohledně mého vybavení v loňské sezóně se mi opravdu vyplatil.“

Nově příchozí závodníci jsou vtaženi do souhry s fanoušky. Daniel Albrecht říká: „Jsem za fanoušky rád. Jsou jedním z důvodů proč děláme to co děláme. Vážím si jich. Jsem s nimi v kontaktu přes sociální média.“

Daniel Albrecht se dále vyjádřil k jeho přestupu do našeho HEAD týmu: „Primárním cílem bylo najít lyži, která bude vyhovovat mým disciplínám – vidět další závodníky jak se jim s HEAD vybavením daří, byl další důvod. Ale to neznamená, že budu automaticky vyhrávat závody, je nezbytné, abych se ve vybavení cítil pohodně. Jinak nemůžete být rychlý.“

Pro Dider Cuche je ctí být součástí HEAD týmu, jehož součástí jsou i mladí jezdci. „Je to skutečně dobrý pocit být součástí tohoto týmu!“ To je přesně ten pocit být součástí týmu HEAD rebelů.