Cuche vyhrál v Lake Louise
November 26th, 2011

Cuche se s věkem lepší

Dider Cuche na konci minulé sezóny přemýšlel o ukončení své lyžařské kariéry, ale díky vítězství se cítí lépe. Do cesty mu vstoupilo špatné počasí, HEAD rebel však využil svých zkušeností a porazil tak svého krajana Beat Feuze a Rakušana Hannese Reichelta, čímž na světovém poháru získal svůj desátý titul ve sjezdu. Jízdy tří závodníků dělí pouhých osm setin!

Ale jedna výhra netvoří výsledek celé sezóny, nicméně je to správná cesta k obhajobě šampióna světového poháru ve sjezdu. Tato sezóna je dlouhá, jedenáct závodů, zeptali jsme se Chuche jak si myslí, že toto vítězství ovlivní sezónu: „Nemohl jsme tomu uvěřit, když jsem viděl výsledek, závod dopadl tak jak jsem si přál!“

Na následné tiskové konferenci Cuche prohlásil: „Věřím, že ostatní nešílí z toho, že tu stále jsem a snažím se o vítězství nebo dobré umístění. Je to zvláštní, tréninkové jízdy jsem nezajel moc dobře a ve druhé jízdě jsem ztrácel dvě vteřiny, proto když jsem viděl, že jsem do závodu prošel, začal jsem se smát. Ráno jsem v nastavení lyží a lyžařských bot provedl hodně změn a doufal jsem ve štěstí na počasí bez větru. Nakonec bylo počasí stabilní a lyžovalo se dobře.“

Johan Clary skoro zopakoval výsledek z roku 2010, kdy se umístil na šesté příčce, jeho třetí nejlepší umístění na světovém poháru ve sjezdu. Bode Miller se umístil na deváté příčce. Kjetil Jansrud se umístil na 11 příčce, což je jeho nejlepší umístění ve sjezdu v dosavadní kariéře.

Po hustém sněžení se počasí umoudřilo a nejstarší vítěz světového poháru byl na řadě zrovna, když se rozehnaly mraky, mnoho dalších jezdců jelo při větrném počasí. Pro Cuche je to kariérní 18. vítězství ve světovém poháru. Sezóna Rychlíků začíná.

Výsledky z Lake Louise:

1. Didier Cuche (SUI) HEAD
2. Beat Feuz (SUI)
3. Hannes Reichelt (AUT)
6. Johan Clarey (FRA) HEAD
9. Bode Miller (USA) HEAD
11. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
14. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
22. Hans Olsson (SWE) HEAD
30. Guillermo Fayed (FRA) HEAD