Goergl byla v Aspenu druhá
November 26th, 2011

Goergl byla v Aspenu druhá

Lizzi Goergl při své první jízdě na světovém šampionátu v obřím slalomu dominovala a vedla o více jak šest desetin. Po druhé jízdě připustila, že nebyla dostatečně odpočatá a nemohla zaútočit na skvělou jízdu Viktorie Rebensburg.
Goergl byla naštvaná, že nevyhrála svůj třetí obří slalom, ale byla šťastná za druhé místo, kdy se umístila za Rebensburg a před Julií Mancuso.

Zklamání Goergl, že se jí nepodařilo zajet lépe, rychle pominulo a díky zisku druhého místa se jí na tváři opět objevil její nakažlivý úsměv. Také prohlásila, že její první jízda jí nikterak psychicky neovlivnila.

Pro HEAD to v Aspenu byl solidní den, neboť dva a dvacetiletá Fenninger předvedla také skvělý výkon. Když Fenninger dojela druhou jízdu, tak byla prozatím nejrychlejší. Musela však čekat jak zajedou ostatní soupeřky. Vidět jí na startu druhé jízdy bylo překvapením, neboť po první jízdě se potýkala s bolestmi břicha. Nakonec se však umístila na skvělém čtvrtém místě. Poté co v Soeldenu skončila na šestém místě, jedná se tedy o zlepšení a jak sama říká „moje lyže zafungovaly skvěle a to mi umožnilo útočit.“

Pro Lindsey Vonn, vítězku ze Soeldenu tento závod neznamenal další výhru. Její první jízda byla horší, než je její standard a její druhá jízda: „byla lepší, byla jsem agresivnější, byla jsem si jistější, ale terén nebyl ideální, dělala jsem mnoho chyb, dělala jsem co jsem mohla abych zajela co nejlepší čas. Zajela jsem dobře, ale ne dostatečně dobře.“

Po prozatím dvou závodech obřího slalomu, Goergl, Vonn a Fenninger se umístily na druhé, třetí a čtvrté příčce celkového bodování. Další závod se jel v Aspenu.

Výsledky z Aspenu:

1. Viktoria Rebensburg (GER)
2. Lizzi Goergl (AUT) HEAD
3. Julia Mancuso (USA)
4. Anna Fenninger (AUT) HEAD
12. Lindsey Vonn (USA) HEAD
22. Anne-Sophie Barthet (FRA) HEAD
23. Giulia Gianesini (ITA) HEAD