Svindal přispěl k vítěznému tažení pro HEAD
November 27th, 2011

Svindal a Cuche zajistili pro HEAD ziskem prvního a druhého místa v Super G v Lake Louise vítězství

Po vítězství Teda Ligetyho v obřím slalomu v Soeldenu, HEAD zaznamenal další vítězství a to v závodě v Lake Louise ve sjezdu, kdy Svindal závod vyhrál a Cuche se umístil na druhou příčku. Cuche byl blízko dalšího vítězství, ale Svindal, který byl mírně zklamán svým výsledkem ze sobotního sjezdu, byl tentokrát lepší. I přes nepříznivé počasí Svindal zajel lépe než Cuche, Adrien Theaux se umístil na třetí příčku, skoro tři čtvrtě vteřiny za.

Postavení dráhy bylo důvodem k mnoha diskuzím, také proto, že bylo o devět branek více, než minulý rok, navíc musel být start díky silnému větru posunut níže. „Opravdu jsem si závod užil, může (Ante Kostelic, autor dráhy) takto postavit každou trať Super G. Bylo to hodně technické, hodně zatáček a nebyla to rychlá trať. Bylo zajímavé, že jsem musel měnit tempo po rychlých úsecích, kdy následovala zatáčka. Byla to trať, kde jste musel daleko více přemýšlet, než v minulých závodech v Lake Louise,“ okomentoval trať Cuche.
Cuche dojel do cíle a umístil se na prozatímní první místo. Byl jedním z prvních nasazených, ostatní jezdci včetně Svindala měli závod před sebou a museli potvrdil jejich výkony z minulého dne ze sjezdu.

„Ze včerejšího závod jsem mírně zklamán. Nedařilo se mi po dobu celé jízdy udržet rychlost. Takže dnes to bylo lepší,“ řekl Svindal, který vítězstvím zvýšil počet titulů ve světovém poháru v Super G na šest a celkem tři z Lake Louise.

Zatímco Svindal a Cuche zabrali první a druhou příčku, mladý Australský závodník Matthias Mayer se umístil na 8 příčku (jeho dosavadní nejlepší umístění na světovém poháru), Bode Miller byl 9. a Johan Clarey se posunul z 61 příčky na desátou! Pět HEAD rebelů v top 10! Bernard Graf se umístil na 19. příčku, což je jeho nejlepší kariérní výsledek, Kanaďan Benjamin Thomsen poskočil z 64 místa na 27 a získal ve světovém poháru první cenné body.

Výsledky:
1. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
2. Didier Cuche (SUI) HEAD
3. Adrien Theaux (FRA)
8. Mathias Mayer (AUT) HEAD
9. Bode Miller (USA) HEAD
10. Johan Clarey (FRA) HEAD
19. Bernhard Graf (AUT) HEAD
27. Benjamin Thomsen (CAN) HEAD