Hoefl-Riesch se vrátila na stupně vítězů, v závodě ve slalomu v Aspenu skončila na 3. příčce
November 27th, 2011

Hoefl-Riesch se vrátila na stupně vítězů, v závodě ve slalomu v Aspenu skončila na 3. příčce

Maria Hoefl-Riesch je sedminásobnou vítězkou světového poháru ve slalomu a zároveň obhájkyní celkového vítězství. Radost z tohoto umístění bylo zřejmé i na výrazu tváře: „Jsem opravdu šťastná s dnešním závodem v Lake Louise,“ řekla Hoefl-Riesch po závodě. „Bylo hodně důležité začít si zase věřit, což po včerejším pádu z obřího slalomu nebylo pro mě snadné.“

Závod vyhrála Marlies Schil, kterou následovala Maria Pietilae-Holmner ze Švédska. Hoefl-Riesch byla po první jízdě čtvrtá, ale nakonec se umístila na třetí příčku. Po závodě prohlásila: „Nebyla jsem si jistá svojí slalomovou formou, ale po závodě na tomto těžkém terénu jsem si do rychlostních závodů v Lake Louise zvedla sebevědomí.“

Hoefl-Riesch po první jízdě skončila na čtvrté příčce, ale ve druhé jízdě si čas vylepšila. Ten překonala Švédka. „Díky měnícímu se světlu jsem nezajela vše čistě, ale jsem za třetí příčku opravdu ráda,“ řekla Hoefl-Riesch.

Lindsey Vonn se rozhodla před závody z důvodu bolesti zad odpočívat, Šárka Záhrobská byla druhou nejlépe umístěnou závodnicí na lyžích HEAD a umístila se na 13 příčce, před patnáctou Anne-Sophie Barchet a Annou Swenn-Larsson na šestnácté příčce. Wendy Holdener se umístila na devatenácté pozici, Carmen Thalmann z Rakouska na 23 příčce.

Světový pohár žen míří do Lake Louise, kde se pojedou ženské rychlostní závody. Lindsey Vonn i Maria Hoefl-Riesch se budou snažit v rychlostních závodech získat co nejvíce bodů.

Výsledky:

1. Marlies Schild (AUT)
2. Maria Pietilae Holmner (SWE)
3. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
13. Sarka Zahrobska (CZE) HEAD
15. Anne-Sophie Barthet (FRA) HEAD
16. Anna Swenn-Larsson (SWE) HEAD
23. Carmen Thalmann (AUT) HEAD