Vonn opět vyhrála v Lake Louise
December 3rd, 2011

Říká se, že blesk nikdy neuhodí do stejného místa. Takže se někdo zmýlil, protože Lindsey Vonn to dokázala ve středisku Lake Louise, které můžeme přejmenovat na Lake Lindsey, kdy opět zvítězila ve sjezdu, je to její druhé vítězství ve sjezdu ve světovém poháru. Je to její desátá výhra v tomto středisku od roku 2004, kdy zde jela světový pohár poprvé. Marie Marchand Arvier se umístila jako druhá a HEAD lyžařka Lizzi Goergl byla třetí.

Vonn zajela rychleji ve druhém závodě, ale to bylo patrně kvůli mírnějšímu větru. Na otázku, proč je toto místo pro Vonn tak speciální, odpověděla: „Vždy se v Lake Louise cítím dobře, sníh, způsob, jak na mně působí hory.“ Pak Vonn dodala: „Snažila jsem se zopakovat výkon ze včerejšího dne, snažila jsem se jet agresivně. Dnes byly podmínky opět těžké, zhoršená viditelnost, bylo obtížné vidět některé boule. Jsem opravdu ráda, že pro mě závod skončil vítězstvím.“

„Jsem se svojí dnešní jízdou spokojená, udělala jsem pár chyb, bylo to obtížné. Na spodní části trati byl boční vítr, což mě mírně rozhodilo. Bylo to obtížnější než včera,“ řekla Vonn.

Poté co spadla při tréninkové jízdě a její sebevědomí bylo narušeno, Lizzi Goergl se nakonec umístila na třetím místě a bylo to pro tuto HEAD rebelku týmu světového poháru obrovské morální povzbuzení: „Jsem nesmírně šťastná, byl to pro mě opravdu velký boj. Necítila jsem se dobře, stále mě bolí hlava, ale moje psychika a doktor mě podrželi a jsem za to nesmírně vděčná. Včera jsem měla těžký závod, určitě dnešní výkon zlepšil moje sebevědomí. Dnes to bylo o hodně lepší, když spadnete je nezbytné se zvednout a pokračovat. Lindsey je nyní ve své vlastní lize a někdy to takto chodí,“ řekla šťastná Goergl.

I díky šestému místu Marie Hoefl-Riesch, byl dnešní den pro tým HEAD rebelů ve světovém poháru žen, velmi úspěšný.

Výsledky:
1. Lindsey Vonn (USA) HEAD
2. Marie Marchand-Arvier (FRA)
3. Lizzi Goergl (AUT) HEAD
6. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
12. Anna Fenninger (AUT) HEAD
26. Chelsea Marshall (USA) HEAD