Vonn vyhrála tři závody ze tří možných, Fenninger druhá
December 4th, 2011

Lindsey Vonn vyhrála v Super G v Lake Louise na celé čáře ve třech závodech. Bylo to pro ní ohromné povzbuzení. Takovýto hattrick se jí nepodařil od roku 2009: „nemůžu být šťastnější, opravdu jsem to nečekala. Byl to náročný víkend, ale je to přesně to co jsem potřebovala. Hattrick se nevyhrává tak často.“ Anna Fenninger přispěla k úspěchu HEAD, kdy ještě přidala druhé místo.

Časový rozdíl nebývá tak těsný jako ve sjezdu, ale Vonn se po závodech říká: „předchozí dny jsem lyžovala lépe, ale vítězství je vítězství.“ Vonn je silná osobnost a není jejím zvykem vzdávat se: „Před startem jsem se necítila být tak silná, ale ve spodní části trati jsem zaútočila a skončilo to skvělým pocitem.“ I díky její odhodlanosti se nyní může ze světového poháru pochlubit 45. vítězstvími.

“Když jsem byla mladší a zeptali by jste se mě na pocit z tolika vítězství, řekla bych vám, že jste blázen,“ řekla Vonn. „To je hodně nad má kariérní očekávání, cítím se extrémně šťastná, že můžu každý den dělat to co miluji.“

Po několika zdravotních komplikacích je Anna Fenninger na stupních vítězů tuto sezónu poprvé. „Byla to dobrá jízda, obzvláště na rychlých částech,“ řekla Fenninger „Měla jsem dobrou rychlost. Mám ze svého výkonu radost, bylo to perfektní. Lindsey byla v rychlém úseku trati pomalejší a na okamžik jsem si myslela, že bych jí mohla porazit, ale výhru si zaslouží.“ Být o méně jak dvě desetiny za Vonn, která má letos neuvěřitelnou formu, je samozřejmě skvělé.
Pro HEAD to byla první dvě místa na stupních vítězů, Maria Hoefl-Riesch byla 5. a Lizzi Goergl osmá.

Další závod světového poháru se pojede v Beaver Creek: „Jsem tak nadšená, že pojedu do Beaver Creek, bude to skvělý závod, konečně budu závodit doma, 5 minut od místa, kde bydlím a budu tam mít podporu přátel a rodiny, bude to fantastické,“ řekla Vonn.

Výsledky
1. Lindsey Vonn (USA) HEAD
2. Anna Fenninger (AUT) HEAD
3. Julia Mancuso (USA)
5. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
8. Lizzi Goergl (AUT) HEAD
13. Kajsa Kling (SWE) HEAD
16. Anja Paerson (SWE) HEAD
22. Margret Altacher (AUT) HEAD