Zkušený Ligety vyhrál v Beaver Creek obří slalom
December 6th, 2011

Ted Ligety dokázal, že je skutečným šampiónem, kdy se po první jízdě vyšvihl ze čtvrtého místa, aby ve druhé jízdě v obřím slalomu v Beaver Creek zvítězil. Ligety se stal mužem činu, neboť díky senzační druhé jízdě vyhrál nejen celý závod, ale zároveň se stal s celkovými deseti výhrami v obřím slalomu ve světovém poháru nejúspěšnějším Američanem. Kjetil Jansrud pokračuje ve skvělé formě a umístil se na třetí příčce. Marcel Hirscher byl v závodě druhý.

Bylo sice chladno, ale slunce a závodění diváky brzy zahrály. Po první jízdě byli tři HEAD lyžaři v první pětce – Aksel Lund Svindal, Kjetil Jansrud a Ted Ligety. Dider Cuche se závodu také účastnil a byl to jeho 350. start na světovém poháru z celkových 18 let závodění!

Tento den pařil Tedu Ligetymu. Po nedělním zklamání Ligety dodal, že druhou jízdu jel na hraně: „Při druhé jízdě jsem rozhodně lyžoval s větší intenzitou a větším úsilím,“ řekl Ligety. „Doufal jsem, že v neděli zvítězím před zraky svých přátel a rodiny ale Hirscher lyžoval neuvěřitelně. Dnes jsem to pojal jako výzvu. Poslední jízdou jsem vytvořil veliký tlak. Byl jsem hodně blízko.“

Po první jízdě dělily první místo od čtvrtého pouze tři setiny a Ligety byl na čtvrtém místě, což je pro něj velmi nezvyklé: „Myslím, že jsem lyžoval pod tlakem, je hezké po projetí cílem zjistit, že jste na prvním místě a že víte jak jste na tom,“ řekl. Po této skvělé a čisté jízdě, musel Ligety čekat na zbylé tři lyžaře, zda překonají jeho čas.

Kjetil Jansrud měl druhou jízdu také dobrou. V jednom úseku měl Nor jednu lyži v vzduchu ale i přesto to vypadalo, že by mohl zajet druhý nejlepší čas. „Na chvilku jsem nevěděl, kde jsem,“ následně komentoval svoji jízdu. Svindal nakonec zajel také dobře a nasbíral cenné body do celkového bodování.

Výsledky
1. Ted Ligety (USA) HEAD
2. Marcel Hirscher (AUT)
3. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
6. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
20. Florian Eisath (ITA) HEAD
23. Didier Cuche (SUI) HEAD
29. Bode Miller (USA) HEAD
30. Bernhard Graf (AUT) HEAD