Fenninger v Super G v Bad Kleinkirchheimu třetí
January 8th, 2012

Pro Annu Fenninger je to čtvrté vítězství v Super G na světovém poháru. Čerství sníh byl brzy ráno pryč, a trať Franze Klammera byla opravdu veliká výzva. Fenninger o lepší umístění připravily Fabienne Suter, která závod vyhrála a Tina Mazel, která skončila na druhé příčce.

Pro Fenninger bylo 10. místo ze sjezdu motivací na lepší umístění, před závodem se cítila odpočatá a dodala: „Obvykle jsem na startu velmi nervózní,“ vysvětluje, „dnes tomu tak není.“ Fenninger jela velmi uvolněně a v prvních dvou částích tratě dokonce vedla. Pak přišlo pár chyb při dlouhých zatáčkách a to jí připravilo o vítězství, nicméně pořád bojovala o stupně vítězů. Když projela cílem, čas Maze byl lepší, navíc na startu čekalo hodně talentovaných lyžařek. Fabienne Suter jela krátce po HEAD lyžařce a nakonec zajela nejlepší čas.

Pro Lizzi Goergl bylo deváté místo odměnou za její snahu. „Moje jízda byla čistá a bez chyb, ale chyběl mi boj v závěru,“ prohlásila po závodě.

Lindsey Vonn, která od nového roku bojuje s chřipkou, skončila na 18. příčce a bylo to poprvé od roku 2009, kdy na světovém šampionátu v Super G neskončila na stupních vítězů. „Nedůvěřovala jsem si jako obvykle, neměla jsem svoji obvyklou sílu,“ řekla Vonn. „Pořád to nejsem já. Pokusím se následující dny odpočinout a vrátit se do závodů s mojí obvyklou formou.“

Věříme, že Maria Hoefl-Riesch a Lindsey Vonn se brzy uzdraví a vrátí se do nového závodu, který se pojede v Cortina d´Ampezzo, Itálii (14.-15. ledna 2012), zdravé. V celkovém hodnocení stále vede Lindsey Vonn. Anna Fenninger se v Super G posunula na druhou příčku.