Miller v superkombinaci ve Wengenu třetí
January 13th, 2012

Pro Bode Millera to bylo poosmé, kdy ve Wengenu stanul na stupních vítězů. Zajel neuvěřitelný sjezd a následně i slalom a to vše před publikem čítajícím kolem 20 000 diváků. Ivica Kostelič zajel slušný sjezd, ale následně exceloval ve slalomu, Beat Feuz skončil ve sjezdu druhý. Miller skončil za Feuzem a to díky chybám.

Závod ve Wengenu mají všichni závodníci rádi a když se k tomu vydaří počasí, tak jako při superkombinaci, je to obzvlášť vydařený den! Miller útočil ve sjezdu, měl přímo explozivní start. Start sjezdu superkombinace byl posunut níže u skoku Hundschopf. Miller i přes chybu v sekci Brueckli, zajel slušný sjezd.

Ted Ligety a Kjetil Jansrud útočili ve slalomu na stupně vítězů, ale pak následovala jízda Millera. Miller Vyhrál superkombinaci v roce 2010 a snažil se o zopakování tohoto výsledku, měl skvělý start, ale na jednotlivých měřeních na trati byla znát pozvolná ztráta a nakonec dojel o 0,45 vteřin za Kosteliče, proto musel Feuz hodně útočit. I přes malou chybu se nakonec Feuzovi podařilo zajet čas, který ho posunul na druhou příčku za Kosteliče.

Po závodě Miller přiznal, že to pro něj byl frustrující den, protože cítil, že v zatáčce Brueckli sjezd pokazil. „Vím, že lyžuji lépe,“ vysvětluje. Co se týče slalomu, Miller přiznal, že i přesto, že měl slalom natrénovaný, ztratil na startu rovnováhu a to ho rozhodilo. A k tomu všemu se přidala veliká chyba ve spodní části trati. „Když mám dnešek zhodnotit, tak to byl frustrující den,“ vysvětluje Miller.

Výsledky
1. Ivica Kostelic (CRO)
2. Beat Feuz (SUI)
3. Bode Miller (USA) HEAD
6. Ted Ligety (USA) HEAD
9. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
15. Matthias Mayer (AUT) HEAD
19. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
20. Bernhard Graf (AUT) HEAD