Vonn and Hoefl-Riesch v Cortině v Super G ovládly stupně vítězů
January 15th, 2012

Lindsey Vonn zahnala zlé skřítky, kteří jí před týdnem v Super G v Bad Kleinkirchheimu škodili a vítězstvím v Cortině d´Ampezzo si náladu vylepšila. V minulých dnech ve sjezdu všechny závodnice zlobil silný nárazový vítr a šlo tam kolikrát o to závod vůbec dokončit. Nejen HEAD rebelka Vonn si navrátila svoji skvělou formu, ale i její dlouholetá kamarádka a HEAD týmová lyžařka Maria Hoefl-Riesch se tentokrát předvedla a zařadila se na druhé místo hned za Vonn, Lizzi Goergl byla čtvrtá.

Vítr ustál, ale i tak nebyly podmínky úplně ideální. Vonn ráda vítězí a o to se také při každém závodu snaží. Díky této výhře je Vonn 3. nejúspěšnější lyžařskou světového poháru, je to pro ní na světovém poháru 47. vítězství. V Super G zvítězila 17. krát.

„Toto vítězství bylo pro mě hodně důležité, obzvlášť pro moje sebevědomí. Po všech zdravotních obtížích jsem cítila, že jsem zpátky ve formě a že je vše tak jak má. Dnes jsem ve všem riskovala. Je to skvělý pocit znovu stát na stupních vítězů,“ vysvětlila Vonn po závodě.

Vonn si tímto u ostatních lyžařek zajistila ještě větší respekt a Hoefl-Riesch vysvětluje brilantnost Američanky: „Lindsey byla v technických úsecích naprostá třída.“

Při zmínce o zdraví, Hoefl-Riesch vyjádřila spokojenost nad tím, že byla schopná si vylepšit bilanci a že z dnešního umístění měla pocit jako „v sedmém nebi.“
Lizzi Goergl unikly stupně vítězů jen o jedenáct setin, ale i tak byla ze své jízdy spokojená: Po závodě prohlásila: „Dnes jsem jela přesně tak jak jsem si přála a navíc i lyže byly perfektní.“ Chyba v horní části trati jí tak připravila o stupně vítězů.

Díky této výhře Lindsey Vonn zvětšuje svůj náskok ve vedení celkového hodnocení. Vonn se k umístění vyjádřila takto: „Výsledky jsou ve sportu důležité a budu se i nadále snažit vydat ze sebe to nejlepší,“ vysvětluje.

Výsledky
1. Lindsey Vonn (USA) HEAD
2. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
3. Tina Maze (SLO)
4. Lizzi Goergl (AUT) HEAD
9. Anja Paerson (SWE) HEAD
18. Anna Fenninger (AUT) HEAD