Cuche vyhrál v Kitzbuehelu již popáté
January 21st, 2012

Dider Cuche vyhrál na trati Hahnenkamm již popáté

I když se počasí snažilo závod překazit, nakonec Didier Cuche se vrhnul na svah a stal se na obávané trati Streif vítězem. Pro HEAD rebela to bylo na této trati již páté vítězství, přebral tak rekord Franze Klammera. Na trať napadlo přes metr sněhu a tým pracoval na přípravě vybavení celou noc, přesto Dider Cuche překvapil všechny přítomné, kdy tento vyhrál potřetí v řadě.

Start závodu byl díky počasí posunut níže a i to rozhodlo, že to bude závod s minimálními rozdíly v časech. Chyběly tam klasické úseky jako Mausefalle nebo Steilhang, protože trať začínala na Alte Schneise. Zkrácená trať znamenala i méně míst na dělání chyb, přesto Bode Miller při útočení zaváhal u Hausbergkannte a to ho stálo drahocenný čas.

Cuche byl na první části trati nejrychlejší, pak to vypadalo, že ztrácí, ale nakonec vše dohnal a znovu zakončil závod vítězstvím. Když projel cílovou páskou, tak se rozsvítila zelená světla, která značí vítěze a Didier pak tento závod komentoval slovy že: „není lepší způsob jak strávit víkend.“

Když Cuche oslavoval, legendární HEAD lyžař Franz Klammer celý závod sledoval a jízdu Cuche komentoval slovy: „byla to skvělá jízda, rekordy jsou pokořeny.“

Didier Cuche oznámil, že ukončí kariéru na konci sezóny 2012 a tak bude mít ještě hodně příležitostí pro další výkony, nejen jako nejúspěšnější lyžař na trati v Kitzbuehelu.

Johan Clarey se umístil na zasloužené páté místo, Stephan Keppler obsadil osmou příčku, oba se potýkali se špatnou viditelností a startovali navíc mezi prvními, přesto je to skvělý výsledek. Tak jak řekl Aksel Lund Svindal, s 500 dobrovolníkama bylo možné trať upravit tak, aby byl závod spuštěn.
Když dav opustil cíl, Cuche byl korunován jako „Vládce Kitzbuehelu!“

Výsledky:
1. Didier Cuche (SUI) HEAD
2. Romed Baumann (AUT)
3. Klaus Kroell (AUT)
5. Johan Clarey (FRA) HEAD
8. Stephan Keppler (GER) HEAD
14. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
23. Guillermo Fayed (FRA) HEAD
28. Hans Olsson (SWE) HEAD
29. Bode Miller (USA) HEAD