Cuche vyhrál sjezd v Garmischi
January 28th, 2012

Podruhé v tomto víkendu sehrálo velkou roli i počasí, ale výsledek byl přesto stejný: HEAD rebel Didier Cuche vyhrál! Díky mrakům musel být start opět posunut níže a oblíbený Kandahár nemohl být využit, zkrácená trať začínala tam, kde se startuje Super G. Pro Cuche to byla kompenzace za stříbrnou medaili, kterou získal na světovém šampionátu v roce 2011, tentokrát to byl světový šampión Erik Guay, který skončil na druhém místě, Cannes Reichel byl třetí.

Je vůbec možné nahradit takového člena týmu, jakým je Didier Cuche? „To je dobrá otázka,“ vysvětluje po závodě manager týmu HEAD rebelů Rainer Salzgeber, který viděl Cuche zvítězit potřetí v této sezóně a znovu se tak dostat do vedení ve světovém poháru ve sjezdu. „Odpověď je, že nejde nahradit,“ pokračuje Salzgeber, „bylo skvělé dívat se na něj, jak sjíždí trať.“ Salzgeber vysvětluje, že od doby, kdy v Kitzbuehelu Cuche oznámil, že končí se závoděním, může se soustředit pouze na lyžování.

Cuche je jednoznačně dominantním jezdcem a vítězi znovu a znovu, Johan Clarey však dosáhl dalšího významného výsledku své kariéry, ale byl zklamán, že se nedostal na stupně vítězů. „Příští týden budu závodit před zraky rodiny a věřím, že by se mi stupně vítězů v Chamomix mohly podařit,“ vysvětluje poté co dojel sedmý. „Udělal jsem na začátku tratě příliš mnoho malých chyb a v případě krátkých tratí je to pak těžké dohnat,“ vysvětluje Clarey po závodě.

Vzhledem k tomu, že se Bode Miller zpozdil na losování pořadí v závodě a nakonec jel jako třicátý, bylo předvídatelné, že to nebude dobrý výsledek. Měkký sníh ho hodně zpomalil, nestačil tak zajet dobrý čas a zopakovat výsledek z Kitzbuehelu.

Závod patřil Dider Cuchovi. Po závodě prohlásil, že je skvělé být první oproti loňskému roku, kdy na světovém šampionátu skončil druhý. Také dodal, že časový rozdíl byl stejný jako v loňském roce! Erik Guay vedl, ale pak následovala jízda Cuche a když projel cílem Guay na uznání jeho výkonu, smeknul čepicí.
Cuche nyní vede sjezd o 69 bodů, Bode Miller je pátý a Johan Clarey šestý.

Výsledky:
1. Didier Cuche (SUI) HEAD
2. Erik Guay (CAN)
3. Hannes Reichelt (AUT)
7. Johan Clarey (FRA) HEAD
15. Guillermo Fayed (FRA) HEAD
19. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
23. Ben Thomsen (CAN) HEAD