49. výhra pro Vonn, Hoefl-Riesch ve Svatém Mořici druhá
January 28th, 2012

Pokud byla Vonn nervózní včera při sjezdu, tak díky jejímu dnešnímu výkonu byly nervózní ostatní závodnice. Pro Vonn to bylo ve světovém poháru její 49. vítězství kariéry. HEAD rebelka Lindsey Vonn byla 1,42 vteřin před ostatními závodnicemi. Její dobrá kamarádka Marie Hoefl-Riesch měla na to udržet tempo, které Lindsey nasadila a byla šťastná za druhé místo, kdy se umístila těsně před Tinou Weirather.

Osmé vítězství sezóny a druhé za závod superkombinace. Vonn byla při prvním měření za Tinou Weirather, ale postupně se rozdíl mezi Vonn a ostatními zvětšoval a zvětšoval. Byla to kombinace fantastického počasí a skoro bezchybné jízdy Vonn. „Měla jsem pocit, že jsem včera lyžovala dobře. Dnes jsem se posunula ještě o něco výš,“ řekla Vonn. „Když jsem projela cílem, netušila jsem, že rozdíl bude tak veliký.“

„Většinou jsem se snažila zůstat uvolněná, věděla jsem, kde mám přitlačit,“ vysvětluje po závodu Vonn. A to je přesně to co udělala.

Respekt patří i ostatním závodnicím a Marie Hoefl-Riesch nám poskytala následující vysvětlení: „Dnes lyžovala znova perfektně, snažila jsem se jí dohnat, ale v současnosti je to velmi obtížné, protože je opravdu dobrá. Možná přijde den, kdy budu schopna jí znova porazit.“ Na svojí obhajobu Hoefl-Riesch uvedla: „Je to pro mě skvělý výsledek. Jsem šťastná, obzvlášť po včerejším dni. Dnes bylo na trati více boulí, ale byla skvělá viditelnost. Byla to opravdu pěkná trať.“ Tento výsledek jí vynesl třetí místo celkového hodnocení.

Pro Vonn bude eventuelní další vítězství 50. v kariéře, proto se snaží zůstat maximálně uvolněná a soustředit se na každý další den. „Snažím se na to nemyslet, protože 50 by byl pěkný výsledek mé kariéry. Snažím se soustředit na zítřejší závod, bude to obtížná superkombinace,“ vysvětluje.

Výsledky
1. Lindsey Vonn (USA) HEAD
2. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
3. Tina Weirather (LIE)
8. Lizzi Goergl (AUT) HEAD
19. Anna Fenninger (AUT) HEAD