Fenninger v Garmischi druhá
February 5th, 2012

Fenninger na cestě ke šťastnému druhému místu v Super G v Garmischi.

Byl to jeden z mála dnů, kdy obhájkyně světového šampionátu v Super G Lindsey Vonn závod nedokončila, ale Anna Fenninger zajistila pro HEAD druhé místo. Velmi chladné počasí a trať, která byla po technické stránce velmi zajímavá, nakonec Fenninger sedla a skončila v Super G na druhém místě za Julii Mancuso, Tina Weirather byla třetí.

Fenninger jela za Mancuso a snažila se dohnat její čas. Čtyři z šesti lyžařek hodně bojovaly na rovné části Icehang, dojet do cíle byl důvod k oslavově. Fenninger po své jízdě řekla, že u prvního skoku chybovala a ztratila drahocenný čas a pak musela dohánět! „Horní část trati jsem nejela dobře,“ vysvětluje „a pak jsem to musela na zbytku trati dohánět.“

Pro Fenninger to bylo počtvrté, kdy v Super G skončila na stupních vítězů a dodala, že: „ze Super G mám v současné době daleko lepší pocit, než ze sjezdu.“ Za tento závod si připíše 80 bodů a je 20 bodů za Vonn, v této sezóně zbývají ještě tři závody Super G.

Lindsey Vonn jela ihned za Rakušankou a na startu se zdržela. Při prvním měření měla lepší čas než Mancuso, pak ale bojovala na rovné části zvané Icehang a následně musela napravovat směr lyží, což se jí u další branky nepovedlo a tím si ve světovém poháru nezajistila další závod do své sbírky v Super G.

Maria Hoefl-Riesch skončila na čtvrté příčce, již podesáté za kariéru, světová šampiónka Lizzi Goergl litovala špatné volby stopy a nakonec skočila na sedmé pozici.

Výsledky:
1. Julia Mancuso (USA)
2. Anna Fenninger (AUT) HEAD
3. Tina Weirather (LIE)
4. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
7. Lizzi Goergl (AUT) HEAD
14. Anja Paerson (SWE) HEAD
30. Alexandra Coletti (MON) HEAD