Thomsen v Sochi bodoval
February 11th, 2012

Ben Thomsen je v kurzu. Tento mladý Kanaďan před rokem bodoval na svém první startu ve světovém poháru ziskem cenných bodů z šestnácté příčky ve Val Gardeně. Tento mladý HEAD rebel si v Sochi ve sjezdu zajistil respekt a to druhým místem hned za Beat Feuzem. Thomsen je v kurzu, hlavně poté co se ve sjezdu v Chamonix umístil na pátou příčku, měl startovací číslo 50.
Thomsen si získává uznání správným nástrojem: nechává mluvit své lyže.

Thomsen je na správné cestě k lepším výsledkům, kdy se navíc za dva roky bude konat zimní olympiáda. Ve světovém poháru startoval ve třicítce nejlepších a o této účasti také sníval: jeho otec je lyžařským trenérem a výkon svého syna komentoval: „Je to sen. Světový pohár byl vždy moji vášní!“ Trenér Thomsena Johano McBride ví, že Ben umí být velkým konkurentem a to hlavně, když útočí v horní části trati. Tento Kanaďan se nyní díky druhému místu může právem nazývat „kanadským kovbojem“.

Pro většinu lyžařů, kteří se účastnili tohoto závodu, bude za dva roky účast na zimní olympiádě poprvé v kariéře, většina dnešní trať komentovali pozitivně, jediná výtka byla na horní část trati, která byla příliš úzká. Organizátoři slíbili, že tuto část pro příští závod pozmění.

Bode Miller skončil na čtvrté příčce a to o pouhé dvě setiny za třetím lyžařem, drobná chyba ho stála hodně. Miller u prvních dvou měření vedl, ale pak měl problém ve střední části trati, kdy zpomalil.

Díky excelentnímu výsledku Thomsena a tlaku ze strany Millera, jsou vyhlídky velmi pozitivní, obzvlášť pro nastávající olympiádu. Kjetil Jansrud se umístil na sedmou příčku a je to nejlepší výsledek jeho kariéry na světovém poháru ve sjezdu.

Do konce sezóny světového poháru zbývají dva závody, Didier Cuche vede o 30 bodů a je tak aspirantem na jeho pátý globus ve sjezdu.

Výsledky:
1. Beat Feuz (SUI)
2. Ben Thomsen (CAN) HEAD
3. Adrien Theaux (FRA)
4. Bode Miller (USA) HEAD
7. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
12. Didier Cuche (SUI) HEAD
13. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
22. Johan Clarey (FRA) HEAD
27. Guillermo Fayed (FRA) HEAD