Vonn v Moskvě třetí
February 21st, 2012

Lindsey Vonn si připsala další body a to díky třetímu místu na Dual Slalomu v Moskvě. Nejedná se o běžný závod světového poháru, ale rychle se stává oblíbeným, jak mezi lyžaři, tak i mezi fanoušky.

Poselstvím závodů konajících se ve městě je přiblížit sport širšímu publiku. Závodu se účastnilo patnáct nejlepších závodnic světového poháru a jedna místní lyžařka, trať měla 18 branek. Na takto krátkou trať lyžařky nejsou zvyklé, ale i přesto si ji oblíbily.

Vonn i Hoefl-Riesch bojovaly jako obvykle a probojovaly se do semifinále, Vonn se dostala výš, závod vyhrála Julia Mancuso. Hoefl-Riesch vyhrála nad Michaelou Kirchgasser, ale podruhé prohrála a vypadla.

V malém finále Vonn získala do celkového hodnocení více bodů. Vonn se podařilo dohnat deficit tří desetin vteřin a zajistila si tak třetí místo! „Moje poslední jízda proti Marii byla moji nejlepší jízdou dnešního dne,“ řekla Vonn. „Jsem ze stupně vítězů opravdu potěšena.“

Lizz Goergl, Anja Paerson a Anna Fenninger se také kvalifikovaly, ale skončily u prvních vyřazovacích jízd. Pro Vonn to byla pozice na stupních vítězů po dva a sedmdesáté, ale první bedna v závodě paralelních jízd!

Výsledky ženy
1. Julia Mancuso (USA)
2. Michaela Kirchgasser (AUT)
3. Lindsey Vonn (USA) HEAD
4. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
9= Lizz Goergl (AUT) HEAD
9= Anna Fenninger (AUT) HEAD
9= Anja Paerson (SWE) HEAD

Výsledky muži
1. Alexis Pinturault (FRA)
2. Felix Neureuther (GER)
3. Andre Myhrer (SWE)
9= Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
9= Ted Ligety (USA) HEAD