Vonn v Bansku v Super G zvítězila a přepisuje knihy rekordů
February 26th, 2012

Lindsey má ráda, když se knihy rekordů přepisují. Vonn v závodě světového poháru v Super G v Bansku měla při měření časový deficit 0,61 vteřin, ale cílem projela jako vítězka, kdy to pro ní byl 18. titul kariéry v Super G ve světovém poháru – stala se tak nejúspěšnější ženou historie světového poháru!! Vonn na stupních vítězů stála společně s Tinou Weirather a Daniellou Merighetti, pro Vonn to bylo desátý vyhraný závod této sezóny!

Vonn nastoupila do závodu s vědomím, že další HEAD rebelka Anna Fenninger je za ní o pouhých 20 bodů. Vonn ale chtěla vyhrávat. Při prvním měření Vonn zaostávala o šest desetin, pak ale neuvěřitelně zrychlila a projela cílem s náskokem o 0,05 vteřiny!

Po skončení závodu Vonn mluvila o tom jak se ten den cítila a co to pro ní znamená: „Netušila jsem, že jsem v počtu vítězství v Super G překonala Renate. Z toho mám opravdu dobrý pocit. Tento úspěch je jedním z důvodů proč jsem ve světovém poháru ve špici. V dnešním závodě jsem se snažila sebe samu hodně usměrnit, protože na okraji trati bylo hodně boulí a já do jedné vjela a pak jsem jela dokonce i jinak, než jsem původně plánovala. Musela jsem hodně hranit, ale naštěstí trať byla docela rovná a mohla jsem tam zrychlit, aniž bych se dopustila chyb. Musela jsem opravdu jet na doraz a hodně riskovat. Byla jsem o hodně více přímá, než jsem očekávala. Byla bych ráda, kdyby nemusela tolik riskovat, ale dnes to vyšlo.“

Fenninger ví, že má stále šanci na titul: „Muselo by to všechno klapnout,“ myslela tím poslední závod světového poháru v březnu, který se pojede v Schladmingu. Vonn zatím vede o 94 bodů a chystá se na poslední závod sezóny.

Výsledky:
1. Lindsey Vonn (USA) HEAD
2. Tina Weirather (LIE)
3. Daniella Merighetti (ITA)
6. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
10. Anna Fenninger (AUT) HEAD
19. Margret Altacher (AUT) HEAD
21. Anja Paerson (SWE) HEAD
23. Lizz Goergl (AUT) HEAD