Goergl v Ofterschwangu v obřím slalomu třetí
March 2nd, 2012

Goergl v Ofterschwangu na stupních vítězů

Lizz Goergl využila měnících se sněhových podmínek z předešlých závodů a v obřím slalomu se umístila na stupně vítězů. Přestože se o třetí místo dělila s Italkou Irene Curtoni a skončila za Tinou Maze a vítězkou Viktorií Rebensburg, Goergl byla s výsledkem spokojená. Tento obří slalom byl náhradní za ten, který se v Courchevelu neuskutečnil a také za přesunutý závod ze Soldeu v Andoře.

Goergl byla po první jízdě třetí a těžila z časného startu, byla čtrnáct setin za Robensburg, která startovala ihned za ní. „Před první jízdou to bylo trochu obtížné,“ vysvětluje Goergl, „až po první jízdě víte, jak trať reaguje. Je třeba lyžovat opatrně a být přesná. Během první jízdy jsem skoro neudělala chyby a při druhé jízdě jsem i útočila, takže jsem za dnešní umístění šťastná,“ řekla po závodě.

Lindsey Vonn se umístila na desátém místě a připsala si další body do celkového hodnocení, ale řekla, že to nebyl výsledek, pro který si přišla, neboť stále bojuje o glóbus z obřího slalomu. „Během první jízdy jsem moc neriskovala a druhá jízda se mi nevyvedla,“ vysvětluje Vonn. Vonn při druhé jízdě očekávala, že trať bude hodně uježděná, ale i tak si jízdu užila! Tento závod byl pro Annu Fenninger a Marii Hoefl-Riesch zklamáním, protože obě při první jízdě vypadly. Fenninger byla hodně zklamaná, neboť si na tento závod věřila.

Goergl je stále ve hře o glóbus z obřího slalomu přesto, že: „je to obtížná disciplína, jedna z dominantních,“ řekla. Goergl je v celkovém bodování čtvrtá. Vysoké teploty napáchaly na trati přímo spoušť a lyžařské podmínky nebyly dobré, proto hodně závodnic neuspělo. Do konce sezóny zbývají tři závody, takže je stále o co hrát!

Výsledky:
1. Viktoria Rebensburg (GER)
2. Tina Maze (SLO)
3. Lizz Goergl (AUT) HEAD
3. Irene Curtoni (ITA)
10. Lindsey Vonn (USA) HEAD
23. Giulia Gianesini (ITA) HEAD
25 Anja Paerson (SWE) HEAD