Svindal vyhrál v Schladmingu sjezd
March 14th, 2012

Svindal vyhrál poslední sjezd sezóny

Hodně záleželo jak dopadne poslední závod sezóny a to kvůli boji o křišťálový glóbus ze sjezdu a také glóbus pro celkového vítěze, byl to již držitel glóbu pro celkového vítěze, který přijel dnešní závod vyhrát. Aksel Lund Svindal v tréninkové jízdě upadl, ale vzchopil se a ostatním lyžařům dal lekci, jak se vyhrává závod pohodlně a to o více jak půl vteřiny.

Tento závod byl ve znamení boje o glóbus ze sjezdu a to mezi Didier Cuchem, Beat Feuzem a Klausem Kroellem. Didier Cuche, který po skončení letošní sezóny světového poháru ukončí kariéru, byl prvním ze tří jmenovaných, který jel tréninkovou jízdu a byl favoritem. Bohužel díky menším chybám závod nevyhrál a zároveň tak zmizela možnost zisku glóbu ze sjezdu.

Kroell skončil na šestém místě, ale když Feuz skončil na druhém místě, bylo rozhodnuto, že to tentokrát bude švýcarská cesta.

Cuche byl ostatně jako vždy velmi šlechetný a bude se snažit vyhrát poslední glóbus sezóny v Super G. „Příliš jsem útočil a díky tomu jsem na začátku jízdy udělal pár chyb, na levou lyži jsme hodně zatlačil a hodně jsem hranil,“ vysvětluje po závodě. Cuche ještě dodal: „Každopádně v tom bylo nadšení, dal jsem do této jízdy všechno.“

Pro Svindala to bylo od roku 2009 první vítězství ve světovém poháru ve sjezdu. Zároveň se, díky vyhranému závodu, vrací do hry o celkového vítěze, neboť dohání bodový deficit za Beat Feuzem, který je pouhých 199 bodů a do konce sezóny zbývá jediný závod. Svindal svoji jízdu komentoval takto: „Od začátku do konce to byl dobrý závod,“ vysvětluje. „Sníh byl na začátku trati o hodně lepší a tam se mi také podařilo nabrat hodně rychlosti.“

Výsledky
1. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
2. Beat Feuz (SUI)
3. Hannes Reichelt (AUT)
10. Benjamin Thomsen (CAN) HEAD
17. Didier Cuche (SUI) HEAD