Vonn v této sezóně vyhrála již pátý sjezd, tentokrát ve Schladmingu
March 14th, 2012

Lindsey Vonn vyhrála sjezd, tuto sezónu zvítězila již po dvanácté

Existují legendy a také existuje Lindsey Vonn. Glóbus ze sjezdu byl na pořadu dne, společně s glóbem ze superkombinace a také z celkového vítězství, ale pro Lindsey Vonn to tímto nekončí, hlavně v počtu vítězství v závodech a počtu získaných bodů za sezónu. Díky vítězství v posledním sjezdu sezóny, má Vonn na kontě celkem 1908 bodů a je opravdu blízko rekordu. Na stupně vítězů společně s Vonn stanuly Marion Rolland a Tina Maze.

Pro Vonn bylo toto vítězství již dvanácté v sezóně, byla po sedmnácté na stupních vítězů (což zažila podruhé za svoji kariéru) a potřetí, kdy dokázala za jednu sezónu zvítězit pětkrát ve sjezdu. A stále je ve hře rekord v počtu získaných bodů za jedinou sezónu.

Vonn startovala jako jedna z posledních nasazených a bylo jasné, že vítězem se stane jediná lyžařka. Již od prvního měření bylo zřejmé, že Vonn je ve formě. Na trať svítilo slunce o trochu déle, než se předpokládalo a sníh byl možná měkčí, ale ani toto HEAD rebelku nezpomalilo.

Jelo se na trati, na které se budou také jezdit závody světového poháru pro rok 2013: „Ráno jsem si říkala, že mám další šanci pokořit hranici 2000 bodů,“ vysvětluje, „díky kvalitě sněhu to snadné nebude, ale hodlám bojovat a vydat ze sebe všechno. Nikdy jsem si nemyslela, že budu schopná docílit hranici 2000 bodů, tak jako toho dosáhl Hermann Maier, byl neuvěřitelný.“

„Tato sezóna byla skutečně moji nejlepší,“ říká Vonn. „Je to tak skvělý pocit účastnit se všech disciplín a zvítězit dvanáctkrát je také neuvěřitelné,“ pokračuje. Ale sezóna stále není u konce!

Výsledky:
1. Lindsey Vonn (USA) HEAD
2. Marion Rolland (FRA)
3. Tina Maze (SLO)
8. Lizz Goergl (AUT) HEAD
13. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
19. Anna Fenninger (AUT) HEAD