Lindsey Vonn vytvořila mezi lyžařkami rekord v počtu získaných bodů za sezónu
March 17th, 2012

Lindsey Vonn přepisuje historii v počtu získaných bodů za sezónu mezi ženami

Lindsey Vonn prohlásila, že slalom je něco, o co v této sezóně hodně bojovala a nakonec překonala rekord Janici Kostelič z roku 2006 v počtu celkově získaných bodů za sezónu, rekord překonala o 32 bodů. V závodě, který vyhrála Michaela Kirchgasser, Vonn skončila na 8. místě, o které se dělila s Marií Hoefl-Riesch.

Vonn měla na mysli nejen rekord Kostelič, ale také rekord Hermanna Maiera (2000 bodů). „Na ten rekord myslím,“ dodala po závodě, zbývá jeden závod obřího slalomu a posledních chybějících 20 bodů.

Vonn si na konto připsala body díky tvrdé práci a vítězstvím: HEAD rebelka vyhrála dvanáct závodů napříč čtyř z pěti disciplín světového poháru a dalších 5 umístění na stupních vítězů.

Vzhledem k možnosti získat křišťálový glóbus z obřího slalomu při posledním závodě sezóny, Vonn očekává taktický závod, kde bude záležet na tom, v jakém pořadí se pojedou druhé jízdy. Body bude možné získat pouze v případě umístění do 15. místa a Vonn ví, že: „musím se dostat do cíle,“ pokud chce překonat bariéru 2000 bodů.

V případě umístění do 13. místa, rekord padne, křišťálový glóbus získá pouze v případě, že Rebensburg bude maximálně 16..

Pro Vonn byla tato sezóna dlouhá a únavná a skutečně se na poslední závod obřího slalomu sezóny těší. Velkou roli bude hrát teplé počasí a měkký sníh. „Půjdu do toho, jak jen to umím, ale zároveň musím na to chytře,“ vysvětluje Vonn.

Ať už obří slalom dopadne jakkoliv, Vonn co se týče této sezóny, výčitky mít nemusí: „Budu i nadále tvrdě pracovat a budu se snažit pokořit více rekordů.“ Ale především se bude snažit, jak říká: „Bavit se!“

Výsledky slalom
1. Michaela Kirchgasser (AUT)
2. Veronika Zuzulova (SVK)
3. Marlies Schild (AUT)
8. Lindsey Vonn (USA) HEAD
8. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
18. Šárka Záhrobská (CZE) HEAD