Třetí výhra pro Hoefl-Riesch v Levi
November 10th, 2012

Maria Hoefl-Riesch je posílena o svoji první výhru v této sezóně. Hoefl-Riesch, která v Levi naposledy zvítězila v roce 2009, byla po první jízdě druhá, ale zajela neuvěřitelnou druhou jízdu a předběhla Finku Tanju Poutiainen a nakonec zvítězila. Závod v Levi, přestože se nejedná o noční závod, se jel pod světly, což navodilo unikátní atmosféru.

Po zápase jsme HEAD rebelku Marii Hoefl-Riesch zpovídali: „Začít sezónu vítězstvím, je vždy příjemné. První závod v Soeldenu nebyl snadný, dávala jsme se do kupy po těžké chřipce, takže toto je o mnoho lepší start. Je mi skoro 28 let, proto si myslím, že se řadím k těm starším lyžařkám, obzvlášť v porovnání s Mikaelou, ale i tak cítím, že mám co ještě ukázat a na další závody se těším.“

Zatímco Hoefl-Riesch v horní části trati trochu ztratila, čas dohnala v rovné části trati. Když Němka projela cílem, byla skoro tři čtvrtě vteřiny před druhou Shiffrin. Poutiainen čekala na startu jako vedoucí první jízdy a věděla, že ze sebe musí vydat vše. I přes podporu domácího publika, Finka nakonec udělala chybu a po projetí cílem byla více jak půl vteřiny za Hoefl-Riesch.

Díky přípravě na závody světového poháru v Severní Americe, se hvězdy jako Lindsey Vonn a Julia Mancuso rozhodly tento závod vynechat a tak v Levi byla šance pro vycházející hvězdy a HEAD rebelky předvést se: Švýcarská závodnice Wendy Holdener (11. místo) a Švédka Anna Swenn-Larssen (7. místo), pro obě to bylo na světovém poháru nejlepší umístění jejich kariéry.

Hoefl-Riesch vyhrála v Levi již potřetí a ve druhé jízdě byla nejrychlejší ze všech, ukázala tak, že je zpět a že bude bojovat o celkové vítězství.

Další zastávkou pro HEAD rebelky světového poháru bude závod v Aspenu, Americe.

Výsledky:
1. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
2. Tanja Poutiainen (FIN)
3. Mikaela Shiffrin (USA)
7. Anna Swenn-Larssen (SWE) HEAD
11. Wendy Holdener (SUI) HEAD
25. Anne-Sophie Barthet (FRA) HEAD
26. Carmen Thalmann (AUT) HEAD