Vonn ostatním předvedla, jak se to dělá
December 1st, 2012

A máme tu znova superlativy a opět ve spojení s Lindsey Vonn a její výsledek v Lake Louise; dobrých zpráv není nikdy dost! Vonn je na vrcholu, byl to pátý vyhraný závod v Lake Louise v řadě, 54. vítězství ve světovém poháru, jen pouze jedno vítězství za druhým nejlepším výsledkem všech dob. Při posledních třech vítězstvích, nejtěsnější rozdíl jejího času s druhým místem byl 1,68 vteřin, tentokrát to bylo 1,73 vteřiny. Na druhé příčce se umístila Stacey Cook a o třetí místo se dělila HEAD rebelka Maria Hoefl-Riesch s Tinou Weirather, pouhou jednu setinu za Cook!

I přes špatnou viditelnost, se Vonn předvedla ve své nejlepší kráse. Nikdo se k ní nedokázal přiblížit. Vonn startovala se svým oblíbeným číslem 16 a vše šlo, jak si přála. Vonn útočila a ostatním předvedla, jak se jezdí sjezd. Lyžařky, které startovaly později, se potýkaly se zhoršeným počasím a Lara Gut dostala možnost opakování jízdy.

Po závodě Vonn prohlásila: „Několik týdnů jsem se potýkala s nemocí a v technických závodech jsem neměla dobré výsledky. Tady v Lake Louise to miluji. Miluji rychlou jízdu. Včera jsem se necítila dobře a nejela jsem tréninkové jízdy, což jsem ještě nikdy předtím neudělala! Proto jsem dnes byla nervózní, ale věděla jsem co dělat. Znám tento kopec nejlépe ze všech jiných na světě, dala jsem do toho všechno a jsem z výsledků nesmírně šťastná.“

Zatímco Vonn se radovala ze své jízdy, Anna Fenninger se musela potýkat s mnohem horšími podmínkami a přesto, že byla mezi favoritkami, nakonec skončila na 29. místě. Když je vítr tak silný, jako během tohoto závodu, pak si s lyžaři občas krutě pohrává. Vonn měla na počasí štěstí a plně toho využila.
Pro Vonn to v Lake Louise bylo 12. vítězství, ze sjezdu její již desáté. Toto je úroveň, na kterou se bude chtít zbytek závodnic dostat!