Vonn vyhrála již po 55.
December 1st, 2012

Lindsey Vonn vyhrála již 6. závod v řadě a tentokrát to bylo na mužské olympijské trati v Lake Louise. V prvním závodě měla štěstí na počasí a ve druhém závodě jela velmi silově, bojovala a nakonec i vyhrála. Vonn pro projetí cílem viděla na tabuli své jméno. To dokazuje jakým neuvěřitelným talentem tato HEAD rebelka je. Na druhém místě znovu skončila Stacey Cook a švýcarský talent Marianne Kaufman-Abderhalden skončila na stupních vítězů podruhé v řadě a tak tato HEAD rebelka zajistila pro HEAD dvě pozice mezi prvními třemi závodnicemi.

Po závodě Vonn vysvětlila co se stalo: „Jela jsem hodně rychle a narazila na pár boulí, blížila jsem se k ochranné síti, ale vybrala jsem to a ztracenou rychlost jsem na rovinkách nabrala zpátky. Dnes to byla rozhodně jízda v boulích a naštěstí jsem i tak dokázala dál lyžovat a vyhrát.“ I přes chybu se Vonn dokázala vzchopit a nevzdala to, původní ztráta půl vteřiny byla po projetí cílem proměněna na půl vteřinový náskok.

Přešťastná Marianne Kaufman-Abderhalden, která nebyla na stupních vítězů od roku 2010 v Crans-Montana, se usmívala od ucha k uchu. „Moje jízda byla velmi dobrá. Obzvlášť ve druhé půlce trati si myslím, jsem byla hodně rychlá.“

Dvě lyžařky na stupních vítězů, dále Maria Hoefl-Riesch, Anna Fenninger a Julia Mancuso se vešly mezi prvních devět lyžařek a tento výsledek podtrhuje dominanci značky HEAD mezi rychlostními závodnicemi.

Závod kazilo počasí a Hoefl-Riesch měla smůlu, že byl závod po její jízdě přerušen a čekalo se, zda se počasí umoudří. Hoefl-Riesch to po závodě komentovala takto: „Nemůžete zastavit závod poté, co spadne jen pár vloček sněhu. Nechci se o to přít nebo to na to svádět, ale také si myslím, že jsem dnes dobře nejela.“

Vonn zajela oba dva ze dvou závodů sjezdu tuto sezónu a toto vítězství jí přibližuje k celkovému vítězství, má tak našlápnuto na již čtvrté celkové vítězství.

Výsledky:
1. Lindsey Vonn (USA) HEAD
2. Stacey Cook (USA)
3. Marianne Kaufman-Abderhalden (SUI) HEAD
6. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
8. Anna Fenninger (AUT) HEAD
9. Julia Mancuso (USA) HEAD
29. Lizzi Goergl (AUT) HEAD