Svindal skončil v Super G v Beaver Creek na druhém místě
December 1st, 2012

Svindal pokračuje v „pódiové“ horečce a v Super G v Beaver Creek je druhý

Aksel Lund Svindal se ve dvou závodech po sobě v Beaver Creek umístil na druhou příčku, kdy Matyek Marsaglia vyhrál a Hannes Reichelt skončil na třetí příčce. Pro Svindala to bylo v Beaver Creek již po desáté na stupně vítězů, nepodařilo se mu zvítězit, ale tato trať je velmi těžká a chyby rozhodně nepromíjí. Štěstí přeje odvážným a tak tento závod vyhrál ten závodník, který udělal nejméně chyb.

Svindal je nyní ve formě a daří se mu na rychlostních tratích, zatím má na kontě dvě výhry a druhé místo ze závodů v Severní Americe. Po závodě prohlásil: „Jsem šťastný z průběhu závodu a jsem se svým výkonem a druhým místem spokojený, vedl jsem si dobře, až do doby, když jsem ve spodní části trati udělal velkou chybu, která mě dnes stála vítězství. Dnes jsem to já, Jansrud a Innerhofer, kdo musí dotahovat na Marsaglia, všichni jsme byli rychlý, ale my udělali chyby a Marsaglia ne – a tak se závody vyhrávají!“

Nejdříve to vypadalo, že se do vedení dostane Kjetil Jansrud, který startoval s číslem 18. Nor měl rychlejší a rychlejší průběžná měření, až do doby, kdy udělal jednu velkou chybu ve finálových zatáčkách po skoku Red Tail a tím ztratil hodně času. Po skoku dopadl na patu lyže a nakonec se mu podařilo vybrat poslední zatáčku.

Ligety měl za to, že použil správnou taktiku pro takovýto druh závodu, protože se již podruhé umístil v Super G v této sezóně na čtvrté příčce: „Jel jsem na doraz, tam kde to šlo a lyžoval jsem chytře na těch částech trati, kde je potřeba jet chytře. Myslím si, že Marsaglia více riskoval, než my všichni ostatní a vyplatilo se mu to, protože neudělal chyby.“

I tak to pro HEAD World Cup rebely byl skvělý den, protože se jich do top osmičky dostalo pět! Ke Svindalovi se přidal na čtvrté pozici Ted Ligety, Jansrud na šestém, Mayer na sedmém a Gauthier de Tessiers na osmém (startoval jako 34.). Guillermo Fayed předvedl neuvěřitelný posun kupředu, když startoval jako 61. a nakonec skončil na krásném 15. místě, za Johanem Clareym a Georgem Streitbergerem a díky tomu se do první třicítky dostalo 10 HEAD lyžařů.

Výsledky:
1. Matteo Marsaglia (ITA)
2. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
3. Hannes Reichelt (AUT)
4. Ted Ligety (USA) HEAD
6. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
7. Matthias Meyer (AUT) HEAD
8. Gauthier de Tessieres (FRA) HEAD
13. Johan Clarey (FRA) HEAD
14. Georg Streitberger (AUT) HEAD
15. Guillermo Fayed (FRA) HEAD
22. Douglas Hedin (SWE) HEAD
30. Jared Goldberg (USA) HEAD