Ligety zdůraznil, proč si zaslouží titul „Pan GS“
December 2nd, 2012

Ligety dokázal dva ze dvou – v Beaver Creek jasně zvítězil

Jeho rivalové řekli, že po první jízdě doufali, že ho můžou dohnat, ale po druhé jízdě bylo jasné, že zvýšil vedení a byl o jednu a tři čtvrtě vteřiny lepší. Ted Ligety, HEAD World Cup rebel a Pan GS, byl na závodě ve světovém poháru v Beaver Creek ve skvělé a vedoucí formě. Toto byla představení neuvěřitelné techniky obřího slalomu a síly Teda Ligetyho.

Ligety po první jízdě nevypadal šťastně a všichni ostatní závodníci při snaze ho porazit, pohořeli, nedokázali se mu ani přiblížit. Ligety to komentoval takto: „Byla to bezpochyby skvělá jízda. Jsem překvapen z rozdílu. Dnes to byl těžký závod, sníh nám podmínky ztížil a z výhry jsem nadšený!“ Po první jízdě vedl o 0,78 vteřiny. Rozdíly mezi jednotlivými závodníky po první jízdě nebyly velké. Ale jeho druhá jízda byla o něčem jiném. Využil své síly a odhodlání HEAD rebela a jeho vedení bylo spektakulární. Svindal si vedení udržel až do konce závodu.

Předtím, než Ted Ligety projel startovací branou, byl to Marcel Hirscher, který vedl, druhý byl Davide Simoncelli. Ligety však předvedl v obřím slalomu mistrovskou jízdu a zvýšil vedení na vteřinu a tři čtvrtě. Sám sebe se ptal, zda může zajet ještě rychleji? „Nevím, je těžké na tuto otázku odpovědět – nedokážu říct, zda jsem schopen zajet rychlejší čas, ale uvidíme, rozhodně se o to pokusím.“
Ostatní závodníci se budou muset začít snažit, aby dohnali „Pana GS“.

Aksel Lund Svindal dosáhl na šestou příčku a ihned za ním skončil Kjetil Jansrud. Díky druhé jízdě se do první třicítky umístili také Gauthier de Tessieres, Matthias Mayer a Marcel Mathis, kteří si zajistili 20., 16. resp. 17. místo. Mayer startoval s číslem 55.

Výsledky:
1. Ted Ligety (USA) HEAD
2. Marcel Hirscher (AUT)
3. Davide Simoncelli (ITA)
6. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
7. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
16. Matthias Mayer (AUT) HEAD
17. Marcel Mathis (AUT) HEAD
20 Gauthier de Tessieres (FRA) HEAD
28. Mathieu Faivre (FRA) HEAD