Ligetyho jízda v Alta Badii se blížila k dokonalosti
December 16th, 2012

Ted Ligety předvedl na trati Gran Risa v Alta Badii neuvěřitelný výkon a vyhrál na světovém poháru již svůj 14. závod obřího slalomu. Díky tomuto výsledku je Ted Ligety na čtvrté příčce celkového bodování obřího slalomu a díky přesvědčivé první jízdě Ligety cítil, že: „jsem daleko více přilnul k trati, než kterýkoli jiný lyžař,“ a „vycarvoval“ si tak neuvěřitelný náskok 2,40 vteřin. Marcel Hirscher byl druhý a Thomas Tamara se umístil na třetí příčce.

Ligety předvedl prvotřídní výkon a jeho pocity ze závodu jsou: „Necítil jsem se dnes nijak výjimečně, ale dokonale jsem přilnul k trati a díky tomu jsem mohl jet naplno od začátku, ale i tak jsem překvapen až tak velkým rozdílem,“ řekl po první jízdě. „Výsledek první jízdy byl i pro mě rozhodně překvapením a jak já, tak i ostatní jezdci se ptali, jak jsem dokázal být tak rychlý,“ vysvětluje Ligety po druhé jízdě.

Když stál Ligety na startu, již byl rozhodnutý, že musí útočit jako obvykle, to znamená, že bude dělat minimum chyb a tím pádem neztratí tolik času. Ligety stál na startu a zahájil jízdu, zatímco se na něj díval celý svět. Při dvou chybách se jeho ruce blížily ke sněhu a dav ve finiši sledoval jeho jízdu s obrovským napětím, ale jakmile projel cílem a na tabuli se zobrazil jeho čas, bylo jasné, že má na kontě skvělý výkon. Bylo to pro Ligetyho jeho čtvrté místo na stupních vítězů, čímž srovnal svůj výkon z minulé sezóny.

Aksel Lund Svindal se nakonec probojoval na devátou příčku a přidal si tak body do celkového hodnocení, Mathieu Faivre těžil ze startu druhé jízdy a nakonec se umístil na desátou příčku. Marcel Mathis obsadil šestnáctou příčku, i když byl po první jízdě osmý.

Když jsme se zeptali Lunda Svindala, co říká na výkon Ligetyho v obřím slalomu, tak Aksel, který prozatím vede celkové bodování, řekl: „Je světová jednička, ale světová jednička s velkým náskokem.“ Mnoho špičkových přeborníků obřího slalomu ze závodu vypadlo a nezbylo jim nic jiného, než sledoval jízdu Teda Ligetyho na záznamu, Ligety prohlásil, že i tak vidí ve své jízdě chyby, které by chtěl do příště vypilovat!

Výsledky:
1. Ted Ligety (USA) HEAD
2. Marcel Hirscher (AUT)
3. Thomas Fanara (FRA)
9. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
10. Mathieu Faivre (FRA) HEAD
16. Marcel Mathis (AUT) HEAD
20. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
22. Truls Ove Karlsen (NOR) HEAD