Kaya Turski vyhrála finále Dew Tour
December 17th, 2012

Ženské Freeski finále

Finále ženského závodu ve Freeski, které se konalo včera v Breckenridge, Colorado – Dew Tour iON Mountain Championship, bylo za mírného sněžení, ale i tak to byl perfektní den.

Den předtím proběhlo velmi náročné semifinále a šest závodnic s nejlepším skóre se dostalo do finále Dew Cupu 2012 a každá závodnice se ze sebe snažila vydat maximum, to byla jediná možná cesta k vítězství.

Rodačka z Breckenridge, Emilia Wint se do finále dostala jako nejlepší z kvalifikovaných a měla o pět bodů více, než ostatní závodnice, proto také místní fanoušci věřili právě v její výkon a vítězství.

Nicméně, když byl závod zahájen, tak začalo i více sněžit a Wint zůstalo poslední místo a byla připravena ve finále nechat všechno. Wint to rozbalila a dávala do jízdy vše, ale při předvedení triku bylo jasné, že to na vítězství nevypadá.

A to zajistilo vítězství závodnici, která předešlý den byla na třetí příčce a byla to HEAD lyžařka Kaya Turski, která zajela perfektní první jízdu a to jí zajistilo hladký průběh závodem. První a nejlepší jízda Turské zahrnovala switch na bedně, lipslide a následně fakie, pak přešla na unnatural 360, otočka 540 při dalším skoku, pak 270 přes bednu, pak svoji jízdu rozbalila s 540 a switch 720 přes poslední dva skoky.

„V této disciplíně roste několik talentů, všechny tyto mladé dívky rozhodně zvyšuji laťku a udržují mě v pozoru. Myslím, že mám zkušenosti a že se mi to povedlo,“ řekla Turski na otázku, jakou roli sehrálo při její jízdě počasí. Kaya Turski dále komentovala celkovou soutěž Dew tour: „Myslím, že to je skvělé! Celkově jsem si to tady moc užila. Je to skvělá trať… spolupráce s organizátory byla také úžasná. Užila jsem si hodně legrace a zázemí je nádherné!“

Místa na stupních vítězů doplňují Yuki Tsubota, která se kvalifikovala jako pátá s finálovým časem 72.25 a včerejší druhá kvalifikovaná Anna Segal s časem 56.75.

Zdroj: allisports.com