Svindal se v Bormiu umístil na třetí příčku s rozdílem 0.01
December 29th, 2012

Aksel Lund Svindal po projetí cílem nevěřil svým očím, neboť časomíra ukazovala rozdíl 0.01 vteřin s výsledným třetím místem. Bormio je jedno z nejtěžších závodů světového poháru a letos to byl neuvěřitelný závod, kdy první čtyři jezdci dojeli s rozdíly pouhých dvou setin. Dominik Paris a Hannes Reichelt se podělili o první příčku a Klaus Kroell skončil na čtvrté příčce, pouhou jednu setinu za Svindala!

HEAD rebel Svindal se rozhodl místo posledního finálového tréninku odpočívat, i tak se dá k trati v Bormiu přistupovat. Od okamžiku, kdy závodníci vjedou na start, se potýkají s boulemi, skoky a opravdu extrémně rychlými sekcemi. Tato trať není zrovna pro taktiky!

Po závodě Svindal řekl: „Zatím jsem nic podobného neviděl. Projel jsem cílem a na tabuli zahlédl rozdíl a třetí místo. Myslel jsem si, že to je určitě chyba, že tam musí být druhé místo. Jsem opravdu rád, že dnes jsem byl třetí nejrychlejší. Mám radost, že to nakonec byla pouhá setina a na konci jsem rozhodně jel z posledních sil.“

Při jízdě Kroella to vypadalo, že bude mezi prvními a zdálo se, že celkového vítěze světového poháru a sjezdu odsune na čtvrtou příčku. Ale v poslední části trati udělal Kroell chybu, která ho stála dvě desetiny a odsunula ho na konečné čtvrté místo za Svindala s rozdílem jedné setiny. To byl skutečně kvalitní závod.
Také poprvé za posledních dvacet let byl závod dokončen s tak malými rozdíly mezi prvními čtyřmi finalisty a tak poprvé první čtyři lyžaři byli tak blízko u sebe!

Jízda Svindala byla důkazem jeho neuvěřitelné schopnosti návratu na výsluní. V poslední třetině trati Svindal zápasil s její náročností a sáhl si na dno svých sil, aby se v závodě udržel mezi nejlepšími. Odpočinek z předchozího dne se vyplatil!

Tento závod byl úspěšný i pro další HEAD závodníky a to Johana Clareyho (nakonec se umístil na páté příčce, i když po prvním měření vedl), Kjetila Jansruda (mířil ke zdárnému finiši, ale drobná chyba ho odsunula mimo stupně vítězů) a Bena Thomsena (nakonec obsadil 15. příčku).

Výsledky:
1= Hannes Reichelt (AUT)
1= Dominik Paris (ITA)
3. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
5. Johan Clarey (FRA) HEAD
11= Stefan Keppler (GER) HEAD
15. Ben Thomsen (CAN) HEAD
19. Guillermo Fayed (FRA) HEAD