Fenninger v St. Antonu druhá
January 13th, 2013

Pro Annu Fenninger je to v tomto víkendu již druhé místo na stupních vítězů, skoro se této HEAD rebelce v St. Antonu podařil triumfální návrat. Pro Tinu Maze to byl přímo heroický výkon a nakonec se jí podařilo Fenninger porazit a stát tak na nevyšším stupni vítězů. Fabienne Suter byla třetí před Lindsey Vonn, Maria Hoefl-Riesch a Julia Mancuso se přidaly k HEAD rebelkám a uzavřely tak šestou pozici!

Po závodě Fenninger vysvětluje, „Vím, že v Super G dokážu zajet lepší čas, otázkou a podmínkou je, udržet se po celou délku trati. Ve Svatém Mořici jsem vypadla a teď jsem stačila na druhé místo. Z druhého místa mám neskutečnou radost, ale doufám, že se mi příště podaří jet rychleji a že budu o 0,04 vteřiny vpřed ne za.“

Fenninger byla ráda za svoji „skutečně dobrou jízdu,“ přestože štěstí tentokrát nestálo na její straně, „možná to štěstí budu mít brzy,“ dodala. Poté co Vonn projela cílem, Fenninger stále vedla a doufala, že se jí podaří zvítězit i v rychlostní disciplíně. „Tuto trať jsem zajela opravdu dobře, dostala jsem hodně příležitostí a ty jsem také využila,“ řekla Fenninger.

Lindsey Vonn utekly stupně vítězů o opravdu minimální rozdíl a to 0,01 vteřiny, Maria Hoefl-Riesch byla pátá a Julia Mancuso šestá, tento výsledek znamenal pro HEAD rebelky čtyři lyžařky v první šestce! „Mohlo to být lepší, ale jsem spokojená, i když mi to trochu ubralo sebevědomí,“ řekla Vonn, která se rozhodla nezúčastnit se závodu ve slalomu ve Flachau. Vonn vyhrála v St. Antonu 8 závodů z 9 účastí (nyní má na kontě 57 vítězství), ale vzhledem k jejímu současnému stavu je čtvrté místo skvělým umístěním.

Lizzi Goergl je zpět a na tomto závodě se umístila na 14. příčce, i když se rozhodla nezúčastnit se sjezdu: „Myslím, že jsem na dobré cestě,“ řekla Goergl: „Dobře jsem trénovala a nyní se chci posunout kupředu a dostat se zpátky do formy, kterou jsem mívala.“

Výsledky:
1. Tina Maze (SLO)
2. Anna Fenninger (AUT) HEAD
3. Fabienne Suter (SUI)
4. Lindsey Vonn (USA) HEAD
5. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
6. Julia Mancuso (USA) HEAD
14. Lizz Goergl (AUT) HEAD
26. Camilla Borsotti (ITA) HEAD