Svindal v Kitzbuehelu triumfoval
January 25th, 2013

Svindal si v Kitzbuehelu připsal další úspěch.

Aksel Lund Svindal vyhrál v Kitzbuehelu další závod. Svindal za svoji kariéru závodil v Kitzbuehelu již po 33., tento HEAD rebel si tentokrát připsal vítězství v Super G. „Je mi to připomínáno při každém rozhovoru,“ řekl Svindal. „Dnes jsem toho tlaku využil a vyhrál.“ Na druhém místě se umístil Mathias Mayer a třetí byl Christof Innerhofer, Kjetil Jansrud byl čtvrtý, Ted Ligety šestý a Johan Clarey sedmý, znova to byl pro HEAD rebely skvělý den.

Zatímco Svindal ví jaké to je vyhrávat závody světového poháru, pro Mathise Mayera to bylo poprvé v kariéře, kdy na závodě světového poháru stál na stupních vítězů: „Je to bláznivé,“ a dodal: „Musíte prostě hodně riskovat. Nejsem pro zbytečné riskování, ale pokud cítíte, že to tam je, tak je třeba do toho jít.“ Poté co Mayer projel cílem a podíval se na tabuli, viděl vedle svého jména číslo jedna: „Obrovský pocit štěstí, okamžitě,“ vysvětluje pocity po jízdě.

Trať v Kitzbuehelu byla standardní jako obvykle, ale tentokrát ji měl na starosti francouzský trenér Patrice Morisad a trať připravil tak, že celkem 15 závodníků nedojelo, byla to trať, která si žádala naprosté soustředění od začátku do konce. Když nastoupil Svindal do závodu, řekl, že Kitzbuehelu je místo, které ho neustále přitahuje, přestože je zde pořád nervózní.

Pro Svindala to bylo jeho 20. vítězství v kariéře a překvapivě první v Kitzbuehelu. Jména vítězů jsou napsána na samostatné Gondole na Hahnenkammbahnu, proto Svindal cítí, že ten tlak a napětí jsou již pryč. Svindal v Super G vede o 171 bodů a do konce sezóny zbývají pouhé dva závody, proto pouze Mayer a Matteo Marsaglia můžou tohoto obhájce loňského prvenství ohrozit.

Výsledky:
1. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
2. Mathias Mayer (AUT) HEAD
3. Christof Innerhofer (ITA)
4. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
6. Ted Ligety (USA) HEAD
7. Johan Clarey (FRA) HEAD
11. Georg Streitberger (AUT) HEAD
26. Gauthier de Tessieres (FRA) HEAD
28. Ben Thomsen (CAN) HEAD