Na X-Games stříbro pro Kayu Turski
January 28th, 2013

Každý sportovec se musí před začátkem závodu soustředit a je nezbytné zůstat klidný. A pouze ti, kteří dokážou i pod velkým tlakem zůstat klidní a podat ten nejlepší výkon, si připisují cenné body. Nicméně, přidejte k tomu milióny diváku před televizními obrazovkami, světla reflektorů, kamery, davy křičících fanoušků a vůbec ten tlak při velkých lyžařských závodech ve Freeski, to vše je o hodně jiné, než jakýkoli jiný běžný den.

A tomu všemu musela čelit i Kaya Turski a nejen tlaku médií, ale i tím, že se mohla eventuelně stát první lyžařkou, která čtyřikrát zvítězila na jedné trati (vyhrát jeden závod čtyřikrát po sobě), ale bylo toho mnohem více. První dvě jízdy nedopadly dobře, Kaye zbývala jediná jízda, díky které se mohla zapsat do historie. Navíc, před její druhou jízdou se zranila její kamarádka Rose, která měla úraz zad a díky tomu se závod zdržel. Další zdržení bylo před třetí jízdou Kayi, kdy její kamarádka Ashley Battersby měl vážné zranění pravé nohy. I přes to všechno stála Kaya před branou třetí jízdy poté co lékaři ošetřovali zraněnou Ashley a odnášeli jí po pádu, Kaya se vzchopila a dosáhla pro dnešek na stříbrnou pozici.

„Kaya dnes lyžovala tak, jak všichni o ní víme, že to dokáže. Pro nás je úžasné vidět jí, že je schopna navázat na její první dvě jízdy a to v pozitivním směru. Hodně závodníků by se po těch pádech nechalo rozhodit. To co předvedla Kaya ve třetí a finálové jízdě je důkazem její schopnosti a zkušeností,“ řekl Tyson Bolduc, manažer Freeski HEAD týmu. „Bylo skvělé vidět ty skvělé výkony, také přejeme Ashley a Rose brzké uzdravení, obě se během závodu zranily. Také bych chtěl pozdravit HEAD závodnici Jamie Crane-Mauzy, pro kterou to byl první závod X-Games a věříme, že nebyl poslední, navíc se jí podařil rekord. Jamie při posledním skoku předvedla double back flip a dle informací, které máme to bylo na ženských závodech vůbec poprvé, kdy se někomu tento skon podařil. Je to šťastný den pro ní a věříme, že o ní ještě uslyšíme.“

Kaye gratulujeme za její skvělý výkon a těšíme se na její další výkony a pokroky.

Foto: HENRIK LAMPERT