Bronz pro Mancuso ve Schladmingu
February 5th, 2013

Byl to závod, jaký jsme dlouho neviděli, ale i tak Julia Mancuso dokázala na světovém poháru vybojovat v husté mlze její pátou kariérní medaili. Mancuso se přidala do týmu HEAD rebelů tento rok za účelem vyhrávat medaile a hlavní závody. Rozdíly byly malé a předběhly jí Tina Maze a Lara Gut, ale i tak dokázala Mancuso zajet dobrou jízdu a nakonec získala bronz.

„Dnešní závod byl velmi náročný. Byl to dlouhý den,“ Mancuso vysvětluje po závodě. Závod byl ve znamení mlhy ve střední části trati a byl přerušen celkem třináctkrát. Závodit se mohlo až skoro ve tři odpoledne, ale následovalo opětovné přerušení kvůli pádu a trať musela být upravena. „Moje jízda nebyla perfektní,“ doplnila Mancuso, „ale dokázala jsem dojet.“

Mancuso, která jela rychle a odhodlaně, předvedla skvělou jízdu a tak jako i mnoho ostatních lyžařek měla problém s jednou brankou a málem ji minula. „Pravděpodobně jsem jela hodně rychle,“ vysvětlila, proč málem branku minula.
„Myslím, že mohu říct, že toto byl jeden z nejobtížnějších závodů, který jsem kdy jela. Byla to skutečně dlouhá trať a navíc to dlouhé čekání. Netušila jsem, že v závěru jízdu budu tak unavená. Pokaždé, bez ohledu na to, jakého závodu se účastním, mám pocit, že bych dokázala zajet lépe. Ale skončit na stupních vítězů je něco, co si nechám líbit,“ vysvětluje Mancuso, „ale chtěla jsem zlato,“ dodala.

Zatímco Mancuso přemýšlela nad svoji jízdou, pro Lindsey Vonn tato sezóna díky pádu skončila, po skoku neustála přistání a zranila si koleno. Podle zpráv zdravotníka USA týmu Kyle Wilkense, si Vonn přetrhala vazy v pravém koleni a má zlomenou hlavici v holenní kosti. Je jasné, že bude po zbytek sezóny chybět, ale očekává se, že se vrátí v následující sezóně 2013-2013 a na olympiádě v Sochi 2014.

Obhájkyně titulu Lizz Goergl skončila na 11. místě a Maria Hoefl-Riesch a Anna Fenninger do cíle nedojely, neboť vynechaly branku. Vzhledem k pozdnímu startu a rychlým změnám počasí, hlavně k horšímu, byl závod přerušován.

Výsledky:
Zlato: Tina Maze (SLO)
Stříbro: Lara Gut (SUI)
Bronz: Julia Mancuso (USA) HEAD
11. Lizz Goergl (AUT) HEAD