Maria Hoefl-Riesch: Světová šampiónka v superkombinaci
February 8th, 2013

„Když jsem projela cílem a viděla jsem, že vedu, nebyla jsem si jistá, zda to bude nakonec stačit,“ vysvětluje Maria Hoefl-Riesch poté, co vyhrála superkombinaci ve Schladmingu. Byla jednou z pěti nejrychlejších závodnic, které čekaly na startu, ale Maria využila svých slalomových znalostí a zajistila pro HEAD pokračování zlaté horečky. Nejenže se Hoefl-Riesch umístila v čele, ale také zajela druhý nejrychlejší slalomový čas a připojila se na stupně vítězů před Tinu Maze a Niki Hosp.

Po sjezdu ze superkombinace, se Anna Fenninger, obhájkyně titulu, přidala do čela k Tině Maze. Lizz Goergl byla pět setin za nimi a obsadila třetí místo a Maria Hoefl-Riesch skončila na čtvrtém místě s rozdílem dvou desetin. Bylo to velmi těsné.

„Jet ve druhé jízdě jako první byla pro mě výhoda,“ řekla po závodě Hoefl-Riesch, „proto jsem mohla zajet velmi útočnou jízdu.“ Tina Maze byla stále na startu a Hoefl-Riesch měla pocit, že pro výhru neudělala úplně vše. „Byla jsem si jistá medailí, ale určitě ne zlatem!“ řekla posléze na vysvětlenou.

V posledních dvou závodech ve slalomu ve světovém poháru Maria nedojela, proto byla před slalomovou jízdou velmi nervózní a cítila, že z první části trati měla zbytečný respekt.

Obhájkyně Anna Fenninger zajela skvěle sjezd, ale ve slalomu už štěstí neměla: „Tyto věci se prostě stávají,“ řekla po jízdě. Lizz Goergl měla ze svého výkonu ve sjezdu radost a zajela solidně slalomovou část, skončila na šestém místě, dvě místa před Julií Mancuso.

„Byla jsem velmi překvapená, že se mi dnes podařilo porazit ve slalomu Tinu. Na to jsem velmi pyšná,“ vysvětluje nová šampiónka světového poháru ze superkombinace po závodě. Tento výsledek bude takové zadostiučinění za tuto sezónu, kdy Maria občas tápala a nemohla najít ten správný směr.

Výsledky:
ZLATO: Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
Stříbro: Tina Maze (SLO)
Bronz: Niki Hosp (AUT)
6. Lizz Goergl (AUT) HEAD
8. Julia Mancuso (USA) HEAD
14. Marianne Kaufmann-Abderholden (SUI) HEAD
16. Anne-Sophie Barthet (FRA) HEAD
21. Elena Yakovishina (RUS) HEAD
24. Anastasia Kedrina (RUS) HEAD
28. Maria Bedareva (RUS) HEAD