Ligety – ZLATO v superkombinaci
February 11th, 2013

Ligety vybojoval v superkombinaci zlato

HEAD rebel Ted Ligety zajel ve sjezdu jízdu svého života a následně neuvěřitelný slalom ze superkombinace. Ligety měl u sebe dobré parťáky, kdy Aksel Lund Svindal byl po závodu ve sjezdu druhý a Matthias mayer sedmý, Ligety měl vedení 0,72 vteřin.

Po sjezdu Ligety prohlásil: „Mám dobré umístění. Byl bych radši, kdybych zajel ještě větší rozdíl, než Ivica a Benni, ale cítím, že mohu snadno dostat tyto dva sjezdaře, ale pokud dobře zajedu. A budou to právě oni dva, kteří se chopí šance a budou to brát jako výzvu,“ řekl Ted. Zatímco Kostelič vedl, Ligety se připravoval, Raich byl ze hry venku.

„Věděl jsem, že budu mít po sjezdu dobré umístění. Věděl jsem, že všichni sjezdaři pojedou opatrně. Lyžoval jsem chytře, díval se dopředu a měl jsem to pod kontrolou. Závody světového poháru jezdím už devátým rokem a vím, kde si mohu dovolit více tlačit na pilu,“ vysvětluje Ligety po slalomové jízdě.

Na startu stále zbývalo ještě pět slalomových lyžařů včetně Aksel Lund Svindala, obhájce titulu, proto výsledek nebyl jistý. Ligety vedl o více jak vteřinu a měl tak silné postavení. Adrian Theaux a Christof Innerhofer díky tlaku, který Ligety nastavil, vypadli ze hry, a když i Svindal zaváhal na prudké části trati, bylo jasné, že jsou ve hře na vítěze pouze Ligety a Baumann.

Baumann však nakonec dojel jako třetí. Ligety tak získal své druhé zlato a nyní v pátečním závodě světového šampionátu se může stát prvním lyžařem od výsledku Claude Killyho z roku 1968, který získal tři zlaté medaile v jedné sezóně.
Ligety říká, že tím, že získal dvě zlaté medaile, neznamená, že je zároveň favoritem na obří slalom: „Tím, že jste zvítězili v jednom závodě, vás nedělá favoritem na další.“

Na kontě má tři světové tituly ve třech různých disciplínách, Ligety říká: „Nikdy jsem nechtěl být jednostranně zaměřený, je to příliš surrealistické.“

Výsledky:

ZLATO: Ted Ligety (USA) HEAD
Stříbro: Ivica Kostelič (CRO)
Bronz: Romed Baumann (AUT)
10. Matthias Mayer (AUT) HEAD