Ligety získal z obřího slalomu ZLATO
February 15th, 2013

Ligety si zajistil na světovém šampionátu třetí zlato: „To je to, pro co jsem si přišel.“

Ted Ligety v obřím slalomu ukázal, proč je považován za hvězdu světovém šampionátu pro rok 2013. Po první jízdě vedl o 1,30 vteřin a tento HEAD rebel v tomto duchu i pokračoval. Po závodu Ligety vysvětluje: „Je to sen, nejlepší lyžařský víkend mého života, tak fenomenální,“ a říká, že předčil svá očekávání. „Tento výsledek jsem si nejvíce přál právě z obřího slalomu.“ Marcel Hirscher se vzpamatoval z první jízdy a umístil se na druhém místě, Manfred Moelgg skončil třetí a čtvrté místo obsadil Aksel Lund Svindal.

Ligety věděl, že jeho první jízda byla snadná, neboť trať byla upravená, „Druhá jízda byla obtížnější, podmínky neutralizovaly moji techniku a nebylo snadné překonat všechny ty boule,“ vysvětluje.

Po první jízdě byl Aksel Lund Svindal druhý a vypadalo to slibně na dvě medaile, ale nakonec po druhé jízdě skončil čtvrtý. Zatímco po závodě v Garmischi vedl, tentokrát skončil druhý: „Moje druhá jízda nebyla dost dobrá,“ vysvětluje Svindal.

Ligety měl v kapse již dvě zlaté medaile, cítil tlak a očekávání zisku třetího zlata. „Přijel jsem sem získat zlato a díky očekávání to vypadalo, že kdyby se mi to nepovedlo, tak se bude jednat o selhání,“ vysvětluje. „Je to skvělý pocit, když se mi podařilo získat z jednoho šampionátu tři zlaté medaile,“ dodává. A stalo se tak poprvé od roku 1968, kdy lyžař získal v jednom šampionátu tři zlaté medaile, naposledy se to povedlo v již zmíněném roce Jean-Claude Killymu.

„Neměl jsem to pod kontrolou,“ okomentoval Ligety svoji rychlou jízdu. „Je to optická iluze, že jsem to měl pod kontrolou.“ Co ale iluzí nebylo, je fakt, že se stal teprve šestým lyžařem v historii světového šampionátu, který dokázal obhájit titul z obřího slalomu.

Výsledky:
ZLATO: Ted Ligety (USA) HEAD
Stříbro: Marcel Hirscher (AUT)
Bronz: Manfred Moelgg (ITA)
4. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
13. Marcel Mathis (AUT) HEAD
21. Mathieu Faivre (FRA) HEAD
26. Robby Kelley (USA) HEAD