Hoefl-Riesch skončila v Meribelu na druhé příčce
February 23rd, 2013

Maria Hoefl-Riesch je, díky druhému místu ve sjezdu v Meribelu, zpátky ve hře.

Této HEAD rebelce těsně unikl devátý titul na světovém poháru ve sjezdu. Závod vyhrála Karolina Ruiz-Castillo se startovním číslem 28, Marie Marchand-Arvier zajela o setinu hůře, než Hoefl-Riesch a skončila na třetí příčce.

Hoefl-Riesch měla po projetí cílem nejrychlejší čas, ale necítila, že by dnes vyhrála. A její pocity byly správné, neboť španělská závodnice zajela o dvě desetiny lépe. „Moje dnešní jízda byla rozhodně lepší, než včerejší tréninková jízda. Hoefl-Riesch nastupovala do závodu ne zrovna s nejlepším sebevědomím, ale nakonec má z výsledku dobrý pocit. „Je to dobrý výsledek, když se podívám na předešlé závody, tak to bylo jak na houpačce. Je jasné, že by se mi líbilo, kdybych vyhrála, ale Carolině to přeji a upřímně, když vidím ten minimální rozdíl s Marií a Tinou Maze, jsem za druhé místo ráda.“

Lizz Goergl vyměnila lyžařskou obuv za o něco měkčí a to jí umožnilo zrychlit lyže a mít lepší přilnutí. „Musím poděkovat celému týmu, který mi pomohl. Dnes jsem nechala lyže jet, moje jízda nebyla úplně čistá. Ale i tak mám skvělý pocit z toho, že jsem zpátky v top desítce,“ vysvětluje Goergl.

Anna Fenninger opustila zázemí v cíli z důvodu onemocnění a po závodě zamířila rovnou domů.

Přestože Lindsey Vonn nezávodí, i nadále vede žebříček ve sjezdu o 101 bodů, Maria Hoefl-Riesch je čtvrtá a Anna Fenninger sedmá, do konce sezóny zbývají poslední dva závody sjezdu.

Výsledky:
1. Carolina Ruiz Castillo (ESP)
2. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
3. Marie Marchand Arvier (FRA)
9. Lizz Goergl (AUT) HEAD
13. Julia Mancuso (USA) HEAD
19. Anna Fenninger (AUT) HEAD
21. Camilla Borsotti (ITA) HEAD
24. Marianne Kaufman- Abderhalden (SUI) HEAD