Ligety pokračuje s umístěními na stupních vítězů, v Garmisch Partenkirchenu je třetí
February 24th, 2013

Ligety pokračuje s umístěními na stupních vítězů, v Garmisch Partenkirchenu je třetí.

Ted Ligety pokračuje v rekordu, že se na světovém šampionátu v každém závodu obřího slalomu umístí na stupně vítězů, tentokrát byl v Garmischi třetí. Tento HEAD rebel musel hodně bojovat, neboť se potýkal s měnicími se sněhovými podmínkami, obzvlášť během první jízdy. Závod vyhrál Alexis Pinturault, druhý skončil Marcel Hirscher a Ligety obsadil třetí příčku.

Ligety po závodě řekl, že během první jízdy a měnicích se sněhových podmínkách, hodně bojoval. Během první jízdy udělal pár drobných chyb a skončil na prozatímním pátém místě, což je pro něj neobvyklé umístění. Za těchto podmínek se Ligety neodvážil pustit své lyže na maximální rychlost. „Kdyby mohli trať postavit už včera a pak trať posunout, hodně věcí by to změnilo,“ vysvětluje Ligety, „Udělal jsem mnoho malých chyb.“

„Sněhové podmínky byly náročné,“ vysvětluje Ligety, „Trať byla nerovná, bylo těžké číst jízdu z lyží a proto jsem maximálně využíval rovných částí trati. Musel jsem i riskovat a dostal jsem se i na bok. Naštěstí se mi podařilo udržet lyže na hraně a nedostal jsem se do příliš měkkého sněhu, ale tak to při lyžování chodí.“
Ligety má v závěru sezóny nabitý program. Olympiáda se rychle blíží, Ligety využil tréninkových dnů a letěl před závodem v Kvitfjellu na tři dny do Sochi.

Ligety sleduje body z obřího slalomu, ale i tak má z třetího místa radost, ale raději by viděl zvítězit Felixe Neureuther, což by znamenalo ztrátu 10. bodů, než 20 na Hirschera. „Letos se mi v obřím slalomu daří. Třetí místo není to, co jsem si zrovna teď přál, ale beru to, není to k zahození,“ říká Ligety.

Výsledky:
1. Alexis Pinturault (FRA)
2. Marcel Hirscher (AUT)
3. Ted Ligety (USA) HEAD
6. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
9. Marcel Mathis (AUT) HEAD