Mancuso si zajistila druhou příčku a je stále ve hře o glóbus ze Super G
March 1st, 2013

Julia Mancuso přijela do Garmische obhájit své vítězství z minulé sezóny, ale obsadila druhou příčku: „Závod jsem chtěla vyhrát, ale nakonec jsem šťastná i za druhou příčku,“ vysvětluje po závodu, „stát na druhé příčce na bedně, je krásný pocit,“ dodává. Anna Fenninger obsadila čtvrtou příčku a zajistila tak pro HEAD další skvělý výsledek. Tina Weirather závod vyhrála a Tina Maze se o druhou příčku dělila s Mancuso.

„Dnes jsem jela rychle a i přesto, že jsem udělala pár chyb, jsem měla dostatečnou rychlost. Ztratila jsem rytmus v zatáčkách, tam jsem rozhodně ztratila čas, ale je velmi náročné celou trať zajet perfektně,“ vysvětluje Mancuso.
„Lyžování v Garmischi miluji, kopec není tak strmý, je více technický a stejně tak rychlý a to mi vyhovuje,“ vysvětluje Mancuso. „Budu bojovat a pokusím se zajet perfektní jízdu.“

Anna Fenninger přiznává, že to byla její chyba, že nejela dostatečně rychle: „ale nebyl to snadný závod. Dlouho jsem nejela Super G a na tom posledním jsem neměla dobrý výsledek.“ Všichni top lyžaři zajeli s minimálními rozdíly a Fenninger věděla, že jediná chyba jí bude stát umístění na předních pozicích. Fenninger udělala chybu před cílem a to jí také připravilo o stupně vítězů.

Fenninger jela na nových lyžích pro Super G a pro závod v Garmischi použila stejné lyže. Fenninger se po nemoci z Meribelu cítí lépe a těší se na závody ve sjezdu a Super G!

Maria Hoefl-Riesch také v Garmischi závodila, ostatně je to její domácí závod, závodila po 18., cítila vůbec tlak domácího závodu? „Ne,“ odpověděla s úsměvem! Tentokrát pro ní bylo odměnou 11. místo.

Ve světovém poháru zbývají již jen dva závody Super G, Julia Mancuso je na druhém místě za Tinou Maze, Lindsey Vonn je třetí a Anna Fenninger pátá. Maria Hoefl-Riesch je šestá.

Výsledky:
1. Tina Weirather (LIE)
2. Julia Mancuso (USA) HEAD
Tina Maze (SLO)
4. Anna Fenninger (AUT) HEAD
11. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
15. Lizz Goergl (AUT) HEAD
23. Marianne Kaufman-Abderhalden (SUI) HEAD