Svindal doma vyhrál a získal tak ve světovém poháru glóbus ze Super G
March 3rd, 2013

Svindal vyhrál doma v Kvitfjellu a získal tak glóbus ze Super G.

Svindal řekl, že po sjezdu to ještě neskončilo, ale způsob jakým tento HEAD rebel zvítězil na trati Olympiabakken v Super G, byl hoden světového šampióna. Aksel Lund Svindal je prvním lyžařem pro tuto sezónu, kdo již získal glóbus a nyní se přiblížil k Marcelu Hirscherovi v boji o celkové vítězství s rozdílem 29 bodů. Georg Streitberger byl dalším HEAD rebelem, který zajel skvělou jízdu a zajistil si druhé místo, na třetí příčce skončil Werner Heel.

Toto byl na světovém poháru čtvrtý vyhraný závod z pěti. Ve druhém závodě sezóny byl druhý a to byl letos jeho nejhorší výsledek. Pro Svindala je to ve světovém poháru jeho 21. výhra v kariéře, nyní první na domácí půdě, což Svindala činí nejúspěšnějším Norem v závodech světového poháru. Zároveň to bylo po 50. kdy stál na stupních vítězů.

„Dnes jsem se daleko více soustředil na výhru a jsem za ní velmi rád,“ řekl Svindal po závodě. „Vyhrávat závody je zábava a vím, že Marsaglia (druhý na žebříčku Super G) chtěl dnes vyhrál, aby měl ve finále šanci, proto jsem byl dnes více v pohodě. Cítil jsem, že titul skoro mám, Super G je moje nejlepší disciplína a z celkových osmi titulů mám 4 ze Super G.“ Svindal zároveň vyrovnal rekord v počtu vyhraných závodů Super G za sezónu, který prozatím držel Hermann Maier, nyní má na kontě 4 vítězství a do konce zbývá ještě jeden závod.

Pro Georga Streitbergera to byl v této sezóně jeho nejlepší výsledek. „V každém případě mám radost. Rozdíl pět desetin je pořád lepší, než 5 setin, to pak tolik nebolí,“ vysvětluje. Prozatím nejlepší výsledek Streitberger na světovém poháru bylo desáté místo. „Dnešní den je pro mě perfektní, zajel jsem skoro perfektní jízdu a cítím, že se mi lepší forma, nyní si jen přeji, aby byla sezóna delší,“ dodává Streitberger.

Matthias Mayer se umístil na osmou příčku a v žebříčku Super G pro tuto sezónu je na třetím místě.

Výsledky:
1. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD – světový šampión
2. Georg Streitberger (AUT) HEAD
3. Werner Heel (ITA)
8. Matthias Mayer (AUT) HEAD
18. Ted Ligety (USA) HEAD
21. Gauthier de Tessieres (FRA) HEAD
26. Stephan Keppler (GER) HEAD