Ligety si díky pátému vítězství v sezóně, zajistil čtvrtý glóbus z obřího slalomu
March 9th, 2013

Ligety ohromil a získal křišťálový glóbus z obřího slalomu.

Ligety v této sezóně zvítězil v obřím slalomu již popáté a obhájil tak křišťálový glóbus z obřího slalomu. Tento HEAD rebel obsadil také dvě třetí místa, takže tento světový šampión tuto sezónu rozhodně dominoval. Zbývá jediný závod a Marcel Hirscher je 125 bodů za ním. Hirscher v tomto závodě skončil na druhé příčce a Alexis Pinturault byl třetí.

Toto páté vítězství v sezóně zároveň posouvá Ligetyho před Alberta Tombu na třetí místo v žebříčku největšího počtu vítězství v obřím slalomu, kdy má Ligety na kontě 16 vítězství. Pro Ligetyho je to z obřího slalomu čtvrtý křišťálový glóbus, získal ho ještě v letech 2008, 2009, 2010 a 2012.

Ligety závod komentoval takto: „Tento kopec je krásný, má od každého trochu, takže je úžasné zde vyhrát, jsem na to skutečně hrdý. Zajistit si titul z obřího slalomu takto dopředu, mě zbavuje velkého břemene. Měl jsem krásnou sezónu co se obřího slalomu týče, ale Hirscher byl neustále se mnou. I když jsem ho porazil o dvě vteřiny, tak byl stále ve hře o titul. S takto těsným výsledkem po celou sezónu, to byla skutečná bitva.“

Tak jak plynul čas, počasí se během dne změnilo a začalo hrát svoji roli, ale nevypadalo to, že by to mělo na Ligetyho nějaký vliv: „Je to těžké – lyžovat v dešti není zrovna moje oblíbená věc,“ komentoval déšť během závodu. „Vyrůstal jsem v Park City v Utahu a byl jsem zvyklý na slunečné mrazivé dny, takže dnešní den byl hodně jiný, než na co jsem zvyklý.“

Zatímco počasí si s tratí zahrávalo, pořadatelé měli k dispozici 600 dobrovolníků a ti dokázali trať udržet ve skvělém stavu. A i přesto, že pršelo, trať byla díky pořadatelům v takovém stavu, že i poslední lyžař měl dobré podmínky.

Je konec sezóny a Aksel Lund Svindal má v dohledu hlavního soupeře Hirschera. Svindal si během druhé jízdy musel stírat brýle, aby v tom dešti viděl. Svindal má nyní deficit 69 bodů a do konce sezóny zbývá 5 závodů a tak se i nadále bude bojovat o celkově vítězství v sezóně.

Výsledky:
1. Ted Ligety (USA) HEAD
2. Marcel Hirscher (AUT)
3. Alexis Pinturault (FRA)
6. Axel Lund Svindal (NOR) HEAD
22. Marcel Mathis (AUT) HEAD
23. Gauthier de Tessieres (FRA) HEAD
24. Mathieu Faivre (FRA) HEAD