HEAD Freeskiing – Světový šampionát ve Voss 2013
March 14th, 2013

Kaya Turski na světovém šampionátu ve slopestylu kralovala!

Tento víkend se nejlepší sportovci ve slopestylu a halfpipe setkali ve Voss, Norsku, kde se konal světový šampionát ve Freeski. HEAD lyžaři Aaron Blunck a Simon Dumont reprezentovali spojené státy v halfpipe. Po první jízdě byl Aaron pátý, ale jeho velký pád při druhé jízdě otevřel prostor ostatním závodníkům, Aaron nakonec skončil na šesté příčce. Simon Dumont byl odvážný, ale pohořel při předvádění triků. Podmínky byly těžké, ale oba předvedli dobré výkony. Aaron se po těchto závodech celkově umístil na čtvrtou příčku světového žebříčku.

Co se týče slopestylu, tak reprezentanty byli Kaya Turski, Jesper Tjader, Zhach Pham a PK Hunder, kteří reprezentovali Kanadu, Švédsko, Velkou Británii a Norsko. Všichni předvedli skvělé výkony, po kvalifikaci byl PK třetí a dostal se do finále: „PK je jeden z nejtalentovanějších závodníků a triky předvádí s lehkostí.“ Jesper Tjader předvedl triky, které ohromily, při skocích se potýkal s větrem a načasováním. Zhach dal do jízdy vše, ale dnes neměl svůj den.

Kaya Turski nastavila pro ostatní závodnice laťku hodně vysoko a to díky axis otočkám a výkonu na railu, což zvládnou pouze profesionálové na X Games. Nakonec se prolyžovala na první místo ve slopestylu a kvalifikovala se na olympijské hry pro rok 2014.

Od všech HEAD účastníků to byly solidní výkony a nyní se všichni těší na X Games v Tignes, Francii.