Ligety a jeho vítězná jízda v Soeldenu
October 27th, 2013

HEAD World Cup Rebel Ted Ligety si v Soeldenu dojel pro třetí vítězství v řadě. Nezastavil ho ani silný vítr, který na ledovci Rettenbach foukal a postavil se tak do čela top 10, kde se umístili další tři HEAD lyžaři. Aksel Lund Svindal ve druhé jízdě zabojoval a dokázal zajet druhý nejrychlejší čas. HEAD nováček Cyprien Richard se umístil na osmé příčce s Mathieu Faivre na devátém místě. Alexis Pinturault byl druhý a Marcel Hirscher třetí.

Ligety prohlásil, že před závodem v Soeldenu byl trochu nervózni, neboť ještě pár dnů před závodem se necítil dobře. Ale v den závodu byl Ligety připraven a navíc trať v Soeldenu zná moc dobře, proto nemusel přemýšlet nad taktikou a to mu dodalo odvahu.

Startoval jako číslo tři, trať byla upravená a Ligety skvěle zvládnul i část s boulemi, navíc během druhé jízdy bylo zataženo.

Svindal byl se svým výkonem spokojený a svým výsledkem ostatním sdělil, že s ním musí v této sezóně počítat. „Mým cílem je porazil první tři lyžaře,“ vysvětluje, „a nejsem za nimi zase o tolik. Měl jsem dobrý den a mám na to s nimi bojovat.“
Pro Cypriena Richarda to byla premiéra, neboť poprvé jel s HEAD vybavením a Francouz byl velmi potěšen prací HEAD techniků, kteří mu připravovali vybavení: „Je to skvělý začátek,“ dodává.

Mathieu Faivre byl potěšen svým umístěním v top desítce, což bylo podruhé v jeho kariéře na závodech světového poháru a zároveň nejlepší umístění v kariéře.
Soeldenu byl také svědkem návratu světového šampióna Bode Millera. Miller nezklamal zástupy svých fanoušků a po první jízdě se umístil na třinácté příčce, ale nakonec po druhé jízdě klesnul na 19. příčku. Během jeho druhé jízdy nebyly podmínky zrovna ideální a to kvůli silnému větru, ale i tak je Miller s výkonem v prvním závodě sezóny spokojený, navíc závodil poprvé od 18. února 2012.

Po závodě jsme mluvili s Rainerem Salzgeberem, závodním managerem týmu HEAD World Cup Rebels, který hodnotil výsledky závodu: „Není to špatné, opravdu to vypadá dobře!“

Světový pohár je zpět a s ním i Pan GS, Ted Ligety!

Výsledky:
1. Ted Ligety (USA) HEAD
2. Alexis Pinturault (FRA)
3. Marcel Hirscher (AUT)
4= Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
8. Cyprien Richard (FRA) HEAD
9. Mathieu Faivre (FRA) HEAD
16. Marcel Mathis (AUT) HEAD
19. Bode Miller (USA) HEAD
29. Gauthier de Tessieres (FRA) HEAD