Hoefl-Riesch v Levi druhá
November 16th, 2013

Maria Hoefl-Riesch bodovala a připsala si v této sezóně první body ze závodu světového poháru, jel se slalom v Levi. Hoefl-Riesch jela skoro poslední ve druhé skupině, během první jízdy se jí podařilo dobře zabojovat s větrem a po první jízdě skončila jako třetí, ve druhé jízdě však zajela čas, který jí posunul na druhou příčku za Mikaelou Shiffrin a před Tinou Maze.

Hoefl-Riesch v minulé sezóně v závodě v Levi zvítězila a byla zklamaná z losu a 14 místa. Ale i tak jí to nezastavilo a přesto předvedla, že dokáže zajet dobrý čas, obzvlášť ve druhé jízdě. První příčka by byla příjemnější, ale Hoefl-Riesch jela na hraně a společně s HEAD lyžemi občas přímo letěla. Hoefl-Riesch vedla o šest desetin a musela čekat, jak zajedou ostatní závodnice. Mladá Němka Maria Wallner jela rezervovaně a Maze nakonec na Hoefl-Riesch nestačila. Shiffrin zvýšila vedení, které měla a dostala se tak do čela!

Anna Swenn-Larsson se přidala ke Švýcarce Denise Feierabend a zajistila tak pro HEAD 3 pozice v top desítce. Feierabend startovala s losem 45 a ve druhé jízdě využila podmínek pro solidní výkon, kdy po první jízdě byla šestá.

Pro Marii Hoefl-Riesch to bylo v Levi posedmé na stupních vítězů, vícekrát stála na stupních vítězů pouze v Lake Louise a to devětkrát, díky závodu v Levi se tak posouvá na čtvrtou příčku v celkovém hodnocení. Němka po závodě svoji jízdu komentovala tak, že po zklamání v Soeldenu má z bedny radost. „Byl to pro mě skvělý den. Již při tréninku jsem měla dobrý pocit,“ řekla. „Tento závod má pro mě specielní význam, neboť jsem před lety tady poprvé vyhrála a také kvůli mým velmi dobrým výsledkům, které se mi zde povedly.“

Výsledky:
1. Mikaela Shiffrin (USA)
2. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
3. Tina Maze (SLO)
9. Anna Swenn-Larsson (SWE) HEAD
10. Denise Feierabend (SUI) HEAD