Fenninger druhá v závodě v Beaver Creek
November 30th, 2013

Anna Fenninger předvedla na zahajovacím závodě Super G skvělý výkon. Pro tuto HEAD rebelku to bylo podesáté, kdy v závodě v Super G stála na stupních vítězů. Závod vyhrála Lara Gut, ale Fenninger jela ve svém stylu a nakonec skončila druhá. Třetí dojela Niki Hosp.

Fenninger těží z tvrdé přípravy během léta, kdy ji připravoval její tým. V této sezóně se jelo již pět závodů světového poháru a Fenninger se zatím umisťovala mezi pět nejlepších. „Lepší se to, ale i tak mám z dosavadních výsledků radost,“ vysvětluje po závodě.

Fenninger zajela první část tratě s nejlepším mezičasem. Přestože startovala mezi posledními a první jezdkyně měly lepší podmínky, i tak je to skvělý výsledek. „Věřím, že jsem nyní v Super G silnější než ve sjezdu,“ řekla. „Ve včerejším závodě ve sjezdu jsem udělala přiliž mnoho chyb. Dnes jsem jela daleko lépe, obzvlášť první část tratě. Bohužel jsem ve spodní části trati ztratila rychlost. Ale i tak, stát na stupních vítězů je skvělý pocit.“

Závod se poprvé jel na trati Raptor se spoustou zatáček, částmi s čistými sjezdy a s dlouhým plachtěním na konci.

Maria Hoefl-Riesch přidala pro HEAD umístění mezi deset nejlepších, kdy dojela jako osmá a Ramona Siebenhofer si zajistila první body do celkového bodování ve světovém poháru, kdy se v Super G umístila na dvaadvacátém místě, přitom startovala jako číslo 35.

Co se týče umístění v celkovém bodování, Anna Fenninger je po čtyřech závodech na druhém místě a Maria Hoefl-Riesch na třetím. Lara Gut momentálně vede.

Příštím závodem bude obří slalom!

Výsledky
1. Lara Gut (SUI)
2. Anna Fenninger (AUT) HEAD
3. Niki Hosp (AUT)
8. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
22. Ramona Siebenhofer (AUT) HEAD
29. Julia Mancuso (USA) HEAD