Svindal vedl HEAD dominaci na stupních vítězů v Lake Louise v závodě Super G
December 1st, 2013

Aksel Lund Svindal spolu s Mathiasem Mayerem a Georgem Streitbergerem obsadili všechna tři místa na stupních vítězů v závodě světového poháru Super G mužů. Pro Svindala to byl 22. závod světového poháru a šesté vítězství v kanadském rezortu, je třeba také zmínit, že to bylo jeho čtvrté vítězství v závodě světového poháru v Super G v řadě.

“Věděl jsem, že Georg byl rychlý, slyšel jsem to na startu,“ řekl Svindal, když jsme se ho zeptali na jeho taktiku v závodě. „Věděl jsem, že je to rychlá trať a častěji se na ní dělají chyby a mohl jsem pravděpodobně zajet lépe rychlé části trati. Ale v závodě v Lake Louise je důležité udržet si rychlost, na co jsem se hlavně soustředil a ve spodní části závodu jsem se snažil jet maximálně kompaktně,“ dodal. A byla to právě tato část, kde Svindal exceloval a která nakonec rozhodla o jeho vítězství.

Streitberger využil svého časného startu, což je vždy výhoda, přestože byl na startu zdržen kvůli výměně vlajek, jeho jízda byla hladká a v kritických částech okolo Waterfall a Fishnet, udělal drobnou chybu, ale i tak byl dost rychlý. Přestože jeho rakouský spolujezdec Mayer, který startoval s číslem 17, vylepšil svůj čas, nikomu dalšímu se nepodařilo těmto třem lyžařům přiblížit.

“Postavení tratě bylo lehčí, ale i přesto bylo obtížné útočit a tím i vše riskovat,“ řekl druhý Mayer. „I tak, zajel jsem dobrou jízdu, rovné části jsem jel dobře a možná jsem ztratil nějaký čas na konci tratě, to mě možná stálo vítězství. Když mám závod hodnotit, tak mám z mého dnešního výsledku nesmírnou radost.“

„Trať byla dobrá pro nás sjezdaře, mám rád, když se trať Super G spíše blíží sjezdu, než obřímu slalomu,“ komentuje trať Streitberger. „Myslím, že trať byla rychlá, ale jelo se dobře a jsem spokojen s tím, jak jsem ji zvládnul. Udělal jsem jedinou chybu v poslední velké zatáčce, ale to se může vždy přihodit. Pro mě je to v Lake Louise poprvé na stupních vítězů a proto je dnes pro mě perfektní den.“

Pro HEAD lyžaře to tak znamená cenné body do celkového hodnocení, dalšími jezdci byli Kjetil Jansrud (jedenáctý), Beat Feuz (čtrnáctý), Bode Miller (třiadvacátý) a Johan Clarey (třicátý), který zajel o pouhých 1,90 vteřin pomaleji, než vítěz Svindal.

Díky tomuto výsledku se Svindal posouvá do čela celkového bodování a Ted Ligety je třetí.

Výsledky:
1. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
2. Mathias Mayer (AUT) HEAD
3. Georg Streitberger (AUT) HEAD
11. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
14. Beat Feuz (SUI) HEAD
23. Bode Miller (USA) HEAD
30. Johan Clarey (FRA) HEAD