Svindal si v Beaver Creek dojel pro první místo
December 6th, 2013

Aksel Lund Svindal, poslední z top nasazených, si v závodě v Beaver Creek ve sjezdu, dojel pro první místo. Tento HEAD rebel, během své jízdy v dolní části trati, dal svým soupeřům jen malou hrstku naděje a pro Hannes Reichelt to znamenalo druhé místo. Reichelt tedy obsadil druhou příčku a Peter Fill byl třetí.

Závodníci využívají jen malou část tradiční tratě Birds of Prey, více jak polovina byla nová, vzhledem k přípravě na Světový šampionát pro příští rok, Svindal trať komentoval takto: „Musím přiznat, že původní trať mám radši. Tato trať je skvělá, ale původní Birds of Prey byla špičková. Ale nakonec je to vše o vítězství a nemůžu říci, že jsem s novou tratí a novou výzvou zklamán.“

Svindal dodal, že na cestě do Beaver Creek a závod Super G, se necítil zrovna nejlépe, ale nakonec se nechal vést svými HEAD lyžemi a dojel si pro 23. vítězství kariéry ve Světovém poháru.

Před závodem byl Svindal pro hodně diváků favoritem a to hlavně kvůli postavení nové trati. Na aklimatizaci měli pouze jednu tréninkovou jízdu a jak se během závodu ukázalo, díky chladnému počasí a sněhu, bylo klíčové udržet si a zvládnout rychlost ve střední části trati. Záleželo na tom, jak závodníci zvládnou Abyss a pak skok u Golden Eagle, to rozhodovalo o výhře či prohře. A právě zde jel Svindal naprosto čistě a ostatní závodníky nechal za sebou.

V zahajovacím závodě Světového poháru ve sjezdu v Lake Louise, byl Beat Feuz třicátý, ale nyní se mu podařilo obsadit šestou příčku. Když vezmeme v potaz to, že skoro celou minulou sezónu byl zraněný, je tento výsledek pro Feuze velmi povzbuzující. Kdyby se nedopustil chyby ve spodní části trati, mohlo to pro něj dopadnout ještě lépe.

Výsledky:
1. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
2. Hannes Reichelt (AUT)
3. Peter Fill (ITA)
6. Beat Feuz (SUI) HEAD
12. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
13. Bode Miller (USA) HEAD
27. Johan Clary (FRA) HEAD