Hoefl-Riesch vyhrála v Lake Louise
December 6th, 2013

Maria Hoefl-Riesch pokračuje ve Světovém poháru v Lake Louise v neuvěřitelném rekordním výkonu. Pro Hoefl-Riesch to není jen vyhraný závod, ostatní závodnice nechala za sebou s velkým časovým rozdílem, byla rychlejší o skoro čtvrt vteřiny, než druhá Marianne Kaufman-Abderhalden, třetí skončila Elena Fanchini a Anna Fenninger byla nakonec čtvrtá.

Pro Marii Hoefl-Riesch to bylo čtvrté vítězství v Lake Louise a museli bychom se vrátit do roku 2008, kdy HEAD naposledy neslavil v Lake Louise vítězství ve sjezdu. Tři z prvních čtyř umístění byly HEAD lyžařky, proto to pro HEAD byl na Světovém poháru skvělý den.

Počasí bylo velmi studené, s teplotou až -30 stupňů v cílové části a vítr budil dojem, že je ještě chladněji, proto zdržení se zahájením závodu může být jeden z důvodů, proč Hoefl-Riesch tak pospíchala dolů. Střední část trati a Fallaway zajela perfektně a brzy se dostala do pohodlného vedení v mezičase o vteřinu a podařilo se jí si vedení v závodě udržet.

Po závodě Maria řekla: Jsem velmi spokojená, bylo to skutečně skoro perfektní, věci, které se mi ne zcela při tréninku podařily, jsem dnes během závodu zvládla. Je to pro mě perfektní den, doufám, že to bude takto i pokračovat.

Teprve sedmadvacetiletá závodnice ze Švýcarska, dokázala držet krok s Hoefl-Riesch a Kaufman-Abderhalden a vylepšila si svoje loňské umístění ze třetí příčky na letošní druhou příčku.

Fenninger byla spokojená, i když se ji nepodařilo dosáhnout na stupně vítězů. „Čtvrté místo není špatné, přestože neskutečně mrzlo, podmínky byly férové. Nikdy jsem si netroufla pomyslet, že by se mi tady podařilo dosáhnout ve sjezdu na stupně vítězů. Jsem velmi spokojená. Moje jízda byla hodně namixovaná.“

Přestože Lindsey Vonn dokázala v Lake Louise v minulosti zvítězit čtrnáctkrát, dnes se jí zázračný návrat nepodařil a stále se snaží po zranění kolene o návrat. Po závodě řekla: „Na koleno jsem ani nemyslela, bylo to skutečně o selhání sebevědomí, protože jsem během posledních pár týdnů moc netrénovala. A to mě stálo trochu času.“

Kajsa Kling startovala s číslem 55 a nakonec její výkon stačil na skvělé 11. nejlepší její dosavadní umístění, Ramona Siebenhofer se umístila na 17. příčce a startovala přitom s číslem 49: Jaké jsou jejich limity?

Výsledky:
1. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
2. Marianne Kaufmann-Abderhalden (SUI) HEAD
3. Elena Fanchini (ITA)
4. Anna Fenninger (AUT) HEAD
14. Lizz Goergl (AUT) HEAD
17. Ramona Siebenhofer (AUT) HEAD
26. Julia Mancuso (USA) HEAD