Marianne Kaufmann-Abderhalden vystoupala ve Val d’Isere na nejvyšší příčku ve sjezdu
December 21st, 2013

První polovina Světového poháru byla velmi bouřlivá, Marianne Kaufmann-Abderhalden se v Lake Louise umístila na druhou příčku a nyní ve Val d´Isere poprvé v kariéře vyhrála závod Světového poháru a byl to sjezd. Tento závod byl ve znamení pádů, Kaufmann-Abderhalden posunula své limity a porazila Tinu Maze a Corneliu Huetter.

OK trať pro ženský sjezd ve Val d’Isere zahrnuje i pár velkých skoků a spoustu malých zatáček, proto je to velký nápor na nohy a kolena. Před závodem se mnoho pozornosti upíralo k Lindsey Vonn, která ve střední části trati neudržela stopu a upadla.

Po závodě řekla: „Hodlám i nadále se držet podobného plánu jako v minulosti, pouze musím být více opatrná na to, kolik závodů odjezdím. Tím, že si ještě více poškozuji koleno a meniskus, tak příliš riskuji. Takže hodlám jezdit opatrně a odjezdím opravdu minimum závodů. Pravděpodobně to budou ještě jeden dva před olympiádou.“

Kaufmann-Abderhalden předvedla skvělou jízdu, která jí přinesla vedení v horní části trati, ve střední části trati si udržela rychlost a bezpečně projela i spodní část. „Skutečně nevím, proč se začalo dařit v Lake Louise. Z dnešního závodu jsem očekávala více, protože je to jako druhý domov Švýcarů, ale opravdu jsem nečekala, že vyhraji,“ řekla dívka, která před pár lety skoro skončila.

Kajsa Kling pokračuje ve své skvělé formě, kdy skončila na osmé příčce, přitom startovala jako pětatřicátá, před Marii Hoefl-Riesch, Lizz Goergl a Annou Fenninger, které obsadily devátou až jedenáctou příčku.

Anna Fenninger neměla štěstí a byla na startu zdržena a to po pádu předchozí závodnice, kdy musela být trať upravena: „Ta přestávka byla pro mě nevýhodná. Naprosto mně to rozhodilo soustředění. Navíc trať byla pomalejší. Také jsem udělala několik chyb, dnes to pro mě nebylo dobré.“

Maria Hoefl-Riesch si v celkovém bodování udržela druhou příčku, je hned za Tinou Weirather a třetí je Lara Gut, tyto tři závodnice dělí pouhých sedm bodů.

Výsledky:
1. Marianne Kaufmann-Abderhalden (SUI) HEAD
2. Tina Maze (SLO)
3. Cornelia Huetter (AUT)
8. Kajsa Kling (SWE) HEAD
9. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
10. Lizz Goergl (AUT) HEAD
11. Anna Fenninger (AUT) HEAD
21. Julia Mancuso (USA) HEAD